poniedziałek 01.06.2020

Imieniny: Jakuba Justyna

 

FIGURA ŚW. JANA NEPOMUCENA DO RENOWACJI

Nepomucen111 lipca burmistrz Adama Ruciński podpisał umowę z Pracownią Konserwatorską Restoart Piotr Wanat z Wrocławia na renowację figury św. Jana Nepomucena przy wieży kościoła św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej.

 

Na ten cel gmina Środa Śląska pozyskała środki UE w kwocie ponad 72 tys. zł.

O renowację figury gmina Środa Śląska zabiegała od wielu lat. Zabiegało też o nią Towarzystwo Miłośników Ziemi Średzkiej, którego prezes Grzegorz Borowski był również obecny w trakcie podpisania umowy. W końcu po prawie 10 latach starań udało się, dzięki pozyskaniu środków unijnych w ramach PROW przyznanych przez LGD Kraina Łęgów Odrzańskich.

Prace konserwatorskie obejmą renowację i konserwację zabytkowej figury św. Jana Nepomucena oraz przy elementach kamiennych postumentu i stopni kamiennych pomnika. Przeprowadzone zostaną również prace konserwatorskie przy murze dzwonnicy.

Wartość kontraktu na renowację średzkiej figury to 114.759 zł. Termin zakończenia zadania ustalono do 30 października br.

Figura św. Jana, to ważny punkt turystyczny na mapie regionu Krainy Łęgów Odrzańskich. Odnowiony Św. Jan Nepomucen ucieszy nie tylko mieszkańców, ale też turystów i wszystkich miłośników rewitalizacji rynku w Środzie Śląskiej.

(um) fot. wk

nepomucen

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

A do kogo ten św. Jana Nepomucen należy? Kto pobiera należność za wejście na Wierzę ?
Kto wybierał władze Gminy? Czy Gmina pytała wyborców (mieszkańców) Ś.Ś czy wyraża zgodę na sfinansowanie tej nie taniej inwestycji? Czy Środzianie są świadomi że to za ich podatki KLERU chwalił się będzie?
Uważam, że wypadałoby zapytać Środzian, choćby za pomocą ROLANDA?
Może jakieś głosowanie? Byłoby UCZCIWIE! ….czy?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Krytyką to nie wyzwiska!
Wrażliwy p Jan napisał, że zgłasza do prokuratury sprawę krytycznych komentarzy na temat wójta gminy...
Naukowcy przypominają, wirusa mogą roznosić nawet osoby zakażone, które nie mają objawów choroby. Co...
Naukowcy przypominają, wirusa mogą roznosić nawet osoby zakażone, które nie mają objawów choroby. Co...

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…