×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

KOBIETA UDERZYŁA GŁOWĄ O KRAWĘŻNIK

straz pomocW ciągu ostatnich dni strażacy interweniowali kilkunastokrotnie na terenie powiatu średzkiego. Pożary traw, kolizje drogowe i pomoc osobom poszkodowanym. Jak wyglądały interwencje zastępów straży pożarnej?

 

Pomoc poszkodowanemu

13 marca zastępy straży pożarnej podjęły interwencję w Środzie Śląskiej przy ulicy Sikorskiego, gdzie jeden z mieszkańców wymagał pomocy medycznej. Na miejsce zadysponowano zastęp JRG Środa Śląska.

- Działania straży polegały standardowo na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie na udzieleniu mężczyźnie kwalifikowanej pomocy medycznej w postaci tlenoterapii, a także wsparcia psychicznego – wyjaśniają strażacy.

Kobieta uderzyła głową o krawężnik

Następnego dnia, 14 marca w Środzie Śląskiej na ul. Legnickiej przed przejściem dla pieszych przewróciła się starsza kobieta.

- Do osoby poszkodowanej zadysponowano zastęp ze Środy Śląskiej. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także na udzieleniu kobiecie KPP do momentu przyjazdu pogotowia – wyjaśnia dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śl., mł. ogn. Krzysztof Mazur.

Samochód osobowy wpadł do rowu

16 marca pomiędzy Błoniami a Miękinią samochód osobowy wpadł do rowu. Pojazdem podróżowały dwie osoby, w tym dziecko. Wszyscy opuścili pojazd o własnych siłach. Na miejsce zadysponowano zastępy: JRG Środa Śląska, OSP Miękinia i JRG Wrocław.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a także na likwidacji zagrożenia powstałego wskutek wypadku – wyjaśnia dyżurny.

Pożary traw

Jak informuje mł. ogn. Krzysztof Mazur, dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Środzie Śląskiej w ciągu ostatnich kilku dni doszło również do dwóch pożarów traw. Do pierwszego zdarzenia doszło 11 marca po godzinie 20 w okolicy Komornik.

Z kolei 12 marca doszło do pożaru suchych traw w Księginicach w okolicy targowiska. Na miejsce zadysponowano zastęp OSP Głoska. Jak ustalono na miejscu, na skraju lasu paliły się gałęzie i sucha trawa.

(red), Fot. zdj. ilustracyjne

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację