niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 

KOLEJKA LZS NA GMINNYCH BOISKACH

70Witam serdecznie wszystkich kochających sport w pełnym tego słowa znaczeniu... Od dzisiaj będę się zajmował redagowaniem wydarzeń na ligowych boiskach.

 

Zwracam się więc do wszystkich kierowników drużyn, prezesów, trenerów z klubów zrzeszonych w strukturach LZS o przesyłanie do mnie na messengera: https://www.facebook.com/lzssrodaslaska/ zdjęć z Waszych meczów, krótkich opisów, strzelców bramek, ciekawostek itp.

Co tydzień będę starał się stworzyć krótkie sprawozdanie z ligowych boisk, do tego dodać kilka zdjęć i oczywiście aktualną tabelę zarówno A, B oraz C-klasy. W tym tygodniu ograniczę się tylko do suchych wyników oraz tabel, natomiast liczę, że będziecie chcieli ze mną współpracować, aby strona Zrzeszenie LZS Środa Śląska na Facebooku zaczęła z powrotem "żyć"...

Zacznę od A-klasy, gdzie mamy jedynego przedstawiciela w lidze, a mianowicie Zjednoczonych Szczepanów. Zjednoczeni podejmowali na swoim obiekcie drużynę Polonii Bielany Wrocławskie, a dzieliła ich liczba 6 punktów we wspomnianej I grupie wrocławskiej A-klasy. Gospodarz nie dał złudzeń przyjezdnym, pewnie wygrywając 5:2. Za tydzień piłkarze ze Szczepanowa pauzują, bo w terminarzu mieli rozegrać mecz z wycofanym z rozgrywek MKS Kostomłoty.

W dziewiątej grupie B-klasy, w tej kolejce zapowiadało się wiele ciekawych spotkań. W pierwszym z nich, aspirujący do awansu Orzeł Bukówek podejmował na własnym obiekcie zespół Błękitnych Chwalimierz i mimo prowadzenia gości w tym spotkaniu, to lider przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść i dopisał do swojego konta kolejne 3 punkty, odskakując od swojego rywala na 7 punktów.

W drugim z niedzielnych spotkań również emocjonujące widowisko: Pagel Komorniki gościł Odrę Słup i nie był zbytnio gościnny dla swoich rywali. Chociaż na boisku brylował napastnik gości Sobowiec i praktycznie to był jego dzień, to zimną krew zachowali zawodnicy z Komornik, strzelając w 92 minucie gola na 7:6!!!

Trzeci mecz, to pojedynek zdziesiątkowanego kontuzjami Piasta Lutynia i mającego podobne braki kadrowe Pogoni Jastrzębce. Pogoń, po jednym trafieniu mogła cieszyć się ze zwycięstwa w tym meczu, mimo iż grała cały mecz w 10-tkę...

Czwarty pojedynek B-klasowców, to mecz KS Rusko z Porcelaną Ciechów, gdzie sądząc po remisowym wyniku 3:3 drużyna z Ciechowa, będąca niedawno piłkarską potęgą, przeżywa swój kryzys formy.

Kolejny pojedynek, to spotkanie Odry Rzeczyca, dobrze radzącego sobie niedawnego przedstawiciela C-klasy, który sprawdzał formę przedostatniego w tabeli Wulkanu Ogrodnica.
Po dość jednostronnym widowisku, Odra dopisała sobie 3 punkty po wygranej 3:0.

Kolejny chętny do awansu w tym sezonie Zryw Chełm, grał z zawsze mocną drużyną z Lenartowic. Ty również padł remis 3:3 i obydwie drużyny musiały cieszyć się podziałem punktów.
Potknięcie Zrywu skrzętnie wykorzystały rezerwy Polonii Środa Śląska, które rozgromiły zamykającego tabelę Piasta Przedmoście aż 12:0!

Rozgrywki C-klasowe na wiosnę jeszcze się nie rozpoczęły...

Komplet wyników:
Zjednoczeni Szczepanów - Polonia Bielany Wr. 5:2

Orzeł Bukówek - Błękitni Chwalimierz 4:2, bramki dla Bukówka: Stelmach, Cieliński W., Cieliński J., Cieliński P.
Pagel Komorniki - Odra Słup 7:6 , bramki dla Komornik: Olszewski M. (2) , Vella (2), Olszewski J., Kochański, Kalisz.
Piast Lutynia - Pogoń Jastrzębce 0:1
KS Rusko - Porcelana Ciechów 3:3
Odra Rzeczyca - Wulkan Ogrodnica 3:0
Zryw Chełm - Błyskawica Lenartowice 3:3
Piast Przedmoście - Polonia II Środa Śląska 0:12

Za tydzień:
Zjednoczeni Szczepanów pauzują
Błękitni Chwalimierz - Piast Przedmoście 
Polonia II Środa Śląska - Zryw Chełm 
Błyskawica Lenartowice - Odra Rzeczyca 
Wulkan Ogrodnica - KS Rusko 
Porcelana Ciechów - Piast Lutynia 
Pogoń Jastrzębce - Pagel Komorniki 
Odra Słup - Orzeł Bukówek

(rg) fot. rg{jcomments on}

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację