niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

KOLEJNE „ZDOLNE ŚLĄZACZKI” Z TRÓJKI

Gala Ala i Ola Kopia5 kwietnia br. w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu miały miejsce Gale Konkursów „zDolny Ślązaczek” i „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.

 

Konkursy „zDolny Ślązaczek” i „zDolny Ślązak Gimnazjalista”, to dwa prestiżowe konkursy regionalne, których organizatorami są Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Samorząd Województwa Dolnośląskiego, a wykonawcami Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu i Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu.

Oba konkursy odbywają się w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, który - obok licznych zadań - promuje wartość edukacji i oczywiście najzdolniejszych Dolnoślązaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Spotkali się tam „najlepsi z najlepszych” młodych ludzi, którzy przez niemal pół roku zmagali się z tysiącami rywali, aby po przejściu trzech kolejnych etapów konkursów otrzymać tytuł laureata.

I w tym roku szkolnym wśród nich nie zabrakło uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej. Były nimi: Aleksandra Olczyk z kl. 7 B i Alicja Kozłowska z kl. 6 E – laureatki konkursu polonistycznego. Dziewczęta te udowodniły, że w dobie kultury obrazkowej wciąż jeszcze można spotkać wśród młodzieży osoby fascynujące się literaturą i kulturą językową. Ponadto Aleksandra uzyskała w tym roku również tytuł finalistki „zDolnego Ślązaczka” w dziedzinie matematyki.

Wszyscy laureaci Konkursu „zDolny Ślązaczek” otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale oraz nagrody sponsorowane przez władze samorządowe.

Podziękowania popłynęły też w stronę nauczycieli - opiekunów uczniów nagrodzonych (obie średzkie laureatki przygotowywała do konkursu przez trzy lata p. Emilia Latos, a od września Aleksandrą opiekowała się p. Agata Czarnecka). Podkreślono też ogromny wkład rodziców w edukację laureatów konkursu, ich udział we wspieraniu tych młodych, zdolnych ludzi.

Gratulujemy rodzicom, nauczycielom i przede wszystkim zdolnym laureatkom.

(el/red), Fot. Emilia Latos

Gala A.Kozlowska

Gala A.Kozlowska 2

Gala A.Olczyk

Gala Ala i Ola

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację