Przejdź do głównej treści

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC W POWIECIE

szczepanowJuż po raz dwunasty powiat średzki organizuje konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Zwycięzca pojedzie na dożynki dolnośląskie, które odbędą się 3 września w Urazie.

W tym roku w związku z remontem dziedzińca Muzeum Regionalnego w Środzie Śl., konkursowe wieńce będą oceniane podczas dożynek gminnych. Nie zmieniły się za to kryteria oceny i będą one następujące: zgodność z tradycją w zakresie kompozycji i formy, różnorodność wykorzystanych materiałów (kłosy, ziarna, owoce, warzywa, kwiaty), wykonanie (kompozycja, bryła, dobór barw, technika, czasochłonność, precyzja) oraz ogólny wyraz artystyczny.

W zeszłym roku najwięcej punktów i tytuł najpiękniejszego w Powiecie zdobył wieniec ze Szczepanowa. Dzieło członkiń Stowarzyszenia „Mój Szczepanów” zdobyło 97 punkty na 100 możliwych. Punkt mniej zdobył wieniec Samborza. Trzecie miejsce przypadło sołectwu Osiek, rekordziście w zdobywaniu tytułów i nagród.

Dzieła sołectw oceni komisja konkursowa składająca się z pracowników starostwa, muzeum, Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego. – Praca w komisji to przyjemność, ale też odpowiedzialność, bo każdy winiec trzeba oceniać z należytą uwagą, wyłapując detale. W tym roku oprócz głównych kryteriów będziemy zwracać uwagę, aby wieniec był działem mieszkańców, im więcej osób zaangażował tym lepiej – mówi przedstawiciel powiatu, pracownik wydziału promocji. Zgodnie z regulaminem zwycięski wieniec wygra 1 tys. złotych i będzie reprezentował nasz powiat na dożynkach wojewódzkich, które odbędą się 3 w Urazie, gmina Oborniki Śląskie.

(rfp) fot. rfp

pobierz

Historia zwycięstw:

2006 r. – sołectwo Piotrowice (gmina Kostomłoty)

2007 r. – sołectwo Osiek (gmina Kostomłoty)

2008 r. – sołectwo Osiek (gmina Kostomłoty)

2009 r. – sołectwo Rakoszyce (gmina Środa Śląska)

2010 r. – sołectwo Łowęcice (gmina Miękinia)

2011 r. – sołectwo Wichrów (gmina Kostomłoty)

2012 r. – sołectwo Osiek (gmina Kostomłoty)

2013 r. – sołectwo Juszczyn (gmina Środa Śląska)

2014 r. – sołectwo Osiek (gmina Kostomłoty), w głosowaniu mieszkańców wygrał wieniec Szczepanowa

2015 r. – sołectwo Bukówek (gmina Środa Śląska), w głosowaniu mieszkańców wygrał wieniec Szczepanowa

2016 r. – sołectwo Szczepanów (gmina Środa Śląska)


Nie zatrzymuj tej wiadomości – podaj dalej!

NAJNOWSZE PUBLIKACJE:


Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
Kontakt w sprawie Twojej reklamy: +48 500 027 343 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.