poniedziałek 01.06.2020

Imieniny: Jakuba Justyna

 

KREATYWNE WAKACJE - NAUKA I ŚWIETNA ZABAWA!

legoWczorajsze zajęcia z programowania i robotyki zorganizowane dla dzieci prze firmę TechForKids w Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach, okazały się strzałem w dziesiątkę.

 

Twarze uczestników przepełniała radość, a dziedzina informatyki i techniki zainteresowała wszystkich bez wyjątku.

- Pod opieką doświadczonych instruktorów najmłodsi będą mieli okazję skonstruować niesamowite roboty z klocków LEGO®, a następnie nauczyć się podstaw programowania, które są przyszłością rozwoju techniki. Dzięki silnikom oraz czujnikom elektronicznym roboty będą się poruszać, wykonywać zadania, reagować na otoczenie. Nasze warsztaty to przede wszystkim świetna zabawa, podczas której dzieci poznają proste mechanizmy, działanie czujników oraz uczą się podstaw programowania za pomocą języka obrazkowego. Zajęcia mają charakter typowo praktyczny, rozwijają kreatywność, logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne i umiejętności techniczne. Nasze warsztaty, to doskonała okazja do rozwinięcia u dzieci zainteresowań technicznych oraz informatycznych, to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych - opowiada prowadzący warsztaty Wiktor Miklas.

Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały zajęć. Zastanawiały się co będą budować oraz do jakich czynności będą zmuszać stworzone przez nich samych roboty. 

Zajęcia okazały się być fantastycznym połączeniem manualnym, gdyż stworzenie robota wedle wskazówek, spośród mnóstwa klocków, było nie lada wyzwaniem, ale mimo wszystko dzieci w pełnym skupieniu poszukiwały wybranych elementów tak, aby ich robot był doskonały.

Jednak najciekawsze okazało się ich programowanie, podłączanie kabli, czujników ruchu oraz światła. Zainspirowało to uczestników do tworzenia robotów przygotowanych do walki w określonym ringu. I tu pomysłom nie było końca. Aż powstały m.in. "Rozwalator", "Robot Rebelii", a także "Han Solo".

Walka robotów odbywała się na macie, która zawiera czarny okrąg. Roboty skonstruowane przez dzieci zawierały czujnik światła, więc podczas gdy najechały na koło, zmuszone były zmienić kierunek. W ten sposób roboty walczyły o miejsce, po którym mogły się poruszać. Emocje dzieci trwały do ostatniej walki. Wygrana drużyna z dumą opuszczała warsztaty. Oczywiście wszystkie dzieci zasłużyły na uznanie za kreatywność i zaangażowanie.

Na zajęciach spotkaliśmy Mikołaja, który ma już za sobą niejeden wybudowany statek, samochód oraz inne "cuda" pomimo, że ma dopiero niecałe 6 lat. W rozmowie z jego mamą panią Wiktorią dowiedzieliśmy że, syn od najmłodszych lat uwielbia składać Lego, a w swojej kolekcji posiada wiele konstrukcji, które w skupieniu wykonuje według instrukcji.

Musimy podkreślić, że na tych zajęciach również spisał się na medal. Chłopiec, zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na monitorze, sam zbudował krokodyla, którego później zaprogramował tak, aby samoczynnie zaciskał paszczę. Jakie było jego zadowolenie, gdy krokodyl pożerał wszystko, co chłopiec włożył mu między zęby.

(kb) fot. kb

20180712 113532

IMG 4354

IMG 4362

IMG 4372

IMG 4370

IMG 4375

IMG 4384

IMG 4387

IMG 4395

IMG 4431

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Krytyką to nie wyzwiska!
Wrażliwy p Jan napisał, że zgłasza do prokuratury sprawę krytycznych komentarzy na temat wójta gminy...
Naukowcy przypominają, wirusa mogą roznosić nawet osoby zakażone, które nie mają objawów choroby. Co...
Naukowcy przypominają, wirusa mogą roznosić nawet osoby zakażone, które nie mają objawów choroby. Co...

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…