Przejdź do głównej treści

KWIATEK DLA „EWY”

Przez lata obchodzono Międzynarodowy Dzień Kobiet z tak zwaną pompą. Teraz niektórzy mężczyźni próbują odrzucać tradycję wręczania symbolicznego kwiatka paniom tłumaczą, że jest to święto wymyślone przez „komunistów”.

Nic bardziej mylnego. Po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzono w kraju najczystszego kapitalizmu, Stanach Zjednoczonych. W tym roku jego tradycja ma już 100 lat.

Ponieważ mieszkanki gminy Miękinia lubią dobrą zabawę oraz muzykę i nie negują Dnia Kobiet, spotkały się 8 marca na wspólnym świętowaniu w Sali Widowiskowej Urzędu Gminy w Miękini.

Frekwencja dopisała wyjątkowo. Na imprezie pojawiło się blisko 100 pań. Wszystkie one zostały obdarowane przez Wójta kwiatkiem, a na deser mogły zjeść dobre ciasto oraz wypić kawę w „babskim gronie" i pobawić się przy kapeli „Biesiadni".

(gmi)


Nie zatrzymuj tej wiadomości – podaj dalej!

NAJNOWSZE PUBLIKACJE:


Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
Kontakt w sprawie Twojej reklamy: +48 500 027 343 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.