poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

MIESZKAŃCY ALARMUJĄ - ŚMIERDZĄCA SPRAWA!

smierdzacasprawa- Smród dociera z Ligotki, z byłej stacji PKP, gdzie jest składowany obornik i resztki zwierząt, cale hałdy po 8 metrów w górę! Proszę jechać i sobie zobaczyć - twierdzi jeden z mieszkańców. Postanowiliśmy to sprawdzić.

 

Na miejsce składowania pomiędzy Ligotką, a Bukówkiem udaliśmy się w niedzielę 15 lipca. W połowie drogi do Ligotki poczuliśmy odrażający odór, trudny do wytrzymania. Gdy już mieniliśmy zakręt, zobaczyliśmy wspominanie składowisko. Po prawej stronie, na dawno nieużytkowanych torach kolejowych i placu wyłożonym z kostki brukowej widać około 8-metrową, wysoką i 10 m długą, hałdę obornika. Widoczne są ślady traktora. Tak skrupulatnie usypana hałda zajęła na pewno komuś sporo czasu. Należy tu wspomnieć, że tuż za nią znajdują się nasypy z wapna. 

Postanowiliśmy pojechać do Ligotki. Niestety nikogo, prócz tabliczki z napisem "Teren prywatny" nie spotkaliśmy. W dalszej podróży, na trasie Ligotka - Proszków znaleźliśmy kolejne składowiska obornika, jednak nie było już czuć takiego odrażającego odoru, wyglądał na wysuszony. Tu spotkaliśmy jedną z mieszanek Proszkowa. - Faktycznie kilka dni temu smród w naszej miejscowości był przeogromny. Tak okropnie śmierdziało, że wszyscy mieszkańcy zamykali okna - powiedziała.

Wczoraj zgłosiliśmy sprawę Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, dziś dowiedzieliśmy się, że dyżurny natychmiast wysłał funkcjonariuszy na miejsce w celu wyjaśnienia sprawy. 

- Sporządzona została notatka oraz dokumentacja zdjęciowa, a sprawa została zgłoszona do Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej - poinformowano nas w SM, gdzie dowiedzieliśmy się także, że sytuacja ta znana jest strażnikom miejskim i wydziałowi Urzędu Miejskiego od miesiąca: - Właściciel otrzymał pouczenie i nakaz usunięcia obornika w wyznaczonym terminie. Pryzmat obornika został już znacznie zmniejszony, ponieważ wcześniej miał około 100 m długości i 10 m wysokości. 

Zdaniem strażników panujący tam obecnie fetor może być spowodowany naruszeniem składowiska celem jego wywozu, ponieważ podczas wcześniejszej ich wizyty, przy 30-stopniowym upale, nie był on aż tak odczuwalny.

Nikt z urzędników nie potwierdza składowania tam szczątków zwierzęcych.

(red/kb) fot. kb

IMG 4648

IMG 4647

IMG 4656

IMG 4657

IMG 4662

IMG 4663 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 3 godziny temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 3 godziny temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 4 godziny temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 5 godzin temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 5 godzin temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.dyr.G.Borowski-bardzo ciekawe i nowatorskie w swojej formie art.zamieszcza pani Ania Celuch-zawsze z... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM