niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

KTO ZEZWOLIŁ NA RUCH CIĘŻAROWY PRZEZ CHOMIĄŻĘ?

chomiaza0Wzmożony ruch przez Chomiążę samochodów ciężarowych, jaki niedawno nasilił się w miejscowości, zaniepokoił mieszkańców. Z prośbą o interwencję zwrócili się do naszej redakcji.

 

- Samochodów ciężarowych jeździ bardzo dużo. Jest nie tylko znacznie głośniej, ale i nasze budynki znajdujące się przy samej drodze trzęsą się – mówią Wanda Hrechorowicz i Barabara Dziadowicz, które w imieniu mieszkańców Chomiąży skontaktowały się z naszą redakcją. - Na drodze obowiązuje ograniczenie do 40km/h, niestety wielu kierowców nie respektuje tego ograniczenia – dodają.

Zaniepokojone zwracają uwagę na obawy o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich.

- Chcielibyśmy jako mieszkańcy, aby obowiązujące na drodze ograniczenia i zakazy były respektowane przez kierowców – wyjaśniają.

Wyznaczono drogę alternatywną

W sprawie nadmiernego ruchu samochodów ciężarowych skontaktowaliśmy się wczoraj z wójtem gminy Malczyce, Piotrem Frankowskim.

- Wzmożony ruch pojazdów ciężarowych, o których wspominają mieszkańcy może mieć związek z rozpoczętymi w Rzeczycy pracami przy budowie tamy – wyjaśnia włodarz gminy.

Być może to właśnie samochody ciężarowe przewożące urobek na plac budowy poruszają się przez Chomiążę, jednak jak podkreśla Piotr Frankowski, nikt nie wyraził zgody na poruszanie się pojazdów tego typu przez miejscowość.

- Na czas prowadzonych prac wytyczona została droga alternatywna, by ochronić tereny zabudowane - mówi wójt gminy.

Trasa prowadzi przez Wilczków, Rachów, a następnie przez drogę polną aż do wiaduktu. Przy wiadukcie w Chomiąży kierowcy zobowiązani są do skrętu w prawo na kolejną drogę polną, a następnie za kościołem powinni kierować się już na drogę Chomiąża - Rzeczyca.

- Wszystkie przejazdy pojazdów ciężarowych przez miejscowość należy zgłaszać na policję – mówi Piotr Frankowski.

Jak zapewnił wójt, wzmożony ruch pojazdów zostanie skontrolowany zarówno przez urząd gminy, jak i policję.

Spotkanie z wójtem

Dziś w urzędzie gminy Malczyce Barbara Dziadowicz i Wanda Hrechorowicz spotkały się z wójtem gminy w imieniu mieszkańców Chomiąży.

- Jesteśmy po rozmowie z wójtem, który zobowiązał się do wspierania mieszkańców w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Cieszymy się, że ruch na drodze samochodów ciężarowych znacznie zmalał, a wójt podjął skuteczne działania – dodają zadowolone mieszkanki. - Faktycznie, wczoraj na terenie Chomiąży pojawiła się policja i kontrolowała pojazdy. Od wczoraj ruch znacznie zmalał, a pojazdy ciężarowe poruszają się wyznaczoną drogą – mówią kobiety.

(isz) fot. bd

chom2

chom1

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację