niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 

NAJSMACZNIEJSZY ŻUREK ROBIĄ SMAKOSZE ZE ŚRODY ŚLĄSKIEJ

smakosze 0Rozkręca się konkurs kulinarny „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Już wiadomo, że najlepsze pierogi zjemy w Chomiąży, a najsmaczniejszy żurek robią Smakosze ze Środy Śląskiej.

 

Organizowany przez Powiat konkurs to odpowiedź na, zauważony podczas konkursu „Nasza wieś ma się czym pochwalić”, potencjał kulinarny mieszkańców. Ma on zintegrować i zaktywizować lokalną społeczność oraz wyłonić talenty kulinarne.

Premierowe gotowanie odbyło się 3 marca. Dziewięć zespołów walczyło o tytuł mistrz pierogów i ostatecznie zdobyła go reprezentacja Chomiąży. Komisja wyróżniła też pierogi przygotowane przez Klub Nowoczesnej Gospodyni z Brzezinki Średzkiej oraz Kogutki Team ze Środy. Nagrody specjalne ufundowane przez LGD Szlakiem Granitu oraz Pracownię Artystyczną na Piętrze powędrowały do Stowarzyszenia Mój Szczepanów oraz Smakoszy.

Tematem drugiego gotowania był żurek. Siedem zespołów wyglądem dania, jego podaniem, a przede wszystkim smakiem starało się zachwycić komisję. Udało się to Smakoszom, których żurek zdobył 119 pkt. na 125 możliwych. Wyróżnienia powędrowały do Klubu Nowoczesnej Gospodyni z Brzezinki (119 pkt.) oraz Kogutki Team (118 pkt.). Partner tego etapu, spółka Składbud, nagrodził żurek pań z Brzezinki, a dla wszystkich uczestników przygotowała upominki z drobnym AGD.

Kolejne gotowanie odbędzie się 21 kwietnia. Tym razem coś dla łasuchów czyli szarlotka! Już teraz zapraszamy do udziału. Szczegóły konkursu oraz karty zgłoszenia będą dostępne po 5 kwietnia na stronie www.powiat-sredzki.pl.

– Liczymy, że ten pyszny temat zainteresuje dużo osób. Zapraszamy do pieczenia, a kto się na to nie zdecyduje, do kibicowania, a później wspólnej konsumpcji – zachęcają pracownicy wydziału promocji średzkiego starostwa.

Przypominamy - konkurs składa się z siedmiu niezależnych od siebie etapów/spotkań, które będą organizowane w soboty, począwszy od marca aż do września br. Wszystkie zwycięskie dania będzie można spróbować na jesiennym pikniku w Damianowie.

Wiemy już, że po szarlotce przyjdzie czas na grillowanie pt. „Polskie i swojskie”.

(rfp) fot. rfp, wk

smakosze

Smakosze wraz z jury

zurek 1

zurek 2

zurek 3

zurek 01

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację