Przejdź do głównej treści

Imieniny:


RAZEM

Nowe Oświetlenie I Boiska Za Unijne Środki

Gmina Miękinia pozyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej na kolejne inwestycje.

 

Tym razem środki pochodzące z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w wysokości 346 015,00 zł zostały przeznaczone na realizację zadania pn. „Budowa oświetlenia i zespołu boisk sportowych w Księginicach”.

Inwestycja ta w zakresie oświetlenia została zrealizowana w lipcu 2013 r. Zainstalowano 17 wysokoprężnych, energooszczędnych lamp sodowych przy ulicy Odrzańskiej i Klonowej. Obecnie trwają prace związane z budową zespołu boisk sportowych, których zakończenie zaplanowano w sierpniu br.

W ramach projektu powstaną dwa boiska w tym: wielofunkcyjne o wymiarach 18x36 oraz trawiaste do gry w piłkę nożną. Obiekty będą dostępne wszystkim mieszkańcom, zostaną wyposażone w urządzenia sportowe umożliwiające uprawianie różnych dyscyplin sportowych m.in. piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki czy tenisa ziemnego.

(gm)

Aktualizacja: 17.10.2025 | 19:37
Udostępnij ten tekst na:
Obserwuj nasze profile

i nie przegap żadnych lokalnych wydarzeń.

© Kopiowanie, rozpowszechnianie lub wykorzystanie materiału w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione. Cytowanie fragmentów dozwolone wyłącznie z podaniem źródła [CC BY].


ZOBACZ RÓWNIEŻ

ARTYKUŁY PARTNERÓW

REKLAMA LOKALNIE

Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.