Przejdź do głównej treści

O POŻARZE NA WROCŁAWSKIEJ - WIĘCEJ FAKTÓW

Około pięciu godzin trwała akcja gaszenia pożaru budynku mieszkalnego przy ul. Wrocławskiej w Środzie Śl. Chociaż wyglądał bardzo groźnie, nie ucierpiał w nim żaden z lokatorów. Ogień poczynił duże zniszczenia. Największemu uległo poddasze i korytarz. Duże straty ponieśli właściciele mieszkania na piętrze.

 

- Zgłoszenie otrzymaliśmy 31 stycznia o godzinie 16.47 - mówi Aleksander Meusz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej. - W akcji wzięło udział w sumie 9 jednostek KPPSP i pobliskich OSP.

- Jestem mieszkanką tego budynku. Ogień wybuchł przed godziną 17:00. Akcja strażacka trwała do około 20:00. Około godziny 21:00 niepoprawnie ugaszony ogień wzniecił się ponownie - dach, strych korytarz spłonął już doszczętnie, został tylko komin - napisała na naszym portalu poszkodowana.

- Strażacy mogli ugasić, ale był tak silny wiatr, że mogło coś się ponownie zająć..., współczuję. .. - twierdzi osoba podpisująca się jako okoliczny mieszkaniec.

Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Prawdopodobną było zwarcie instalacji elektrycznej, ale czy tak było naprawdę stwierdzą fachowcy.

Pogorzelcom pomagają sąsiedzi, Urząd Miejski i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Anna Kalita

Fot. Wiktor Kalita

{phocagallery view=category|categoryid=34|
imageid=0|limitstart=0|limitcount=0|
fontcolor=#B88A00|bgcolor=#C0C0C0|bgcolorhover=#FF2400|imagebgcolor=#FFD24D|
bordercolor=#B88A00|bordercolorhover=#86B300|
detail=0|displayname=1|displaydetail=1|displaydownload=0|float=right}


Nie zatrzymuj tej wiadomości – podaj dalej!

NAJNOWSZE PUBLIKACJE:


Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
Kontakt w sprawie Twojej reklamy: +48 500 027 343 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.