niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 

PATRIOTYCZNE RYSOWANIE Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

children 2914357 960 720Aby uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości średzkie starostwo organizuje konkurs plastyczny „Polska to My”. Konkurs adresowany jest do mieszkańców powiatu w każdym wieku!

 

Konkurs poza uczczeniem Święta Niepodległości ma również rozwijać zainteresowania historią i tradycją, budować szacunek do dokonań minionych pokoleń a także promować talenty artystyczne.

Zgodnie z regulaminem konkursowa praca (rysunek, malarstwo, grafika komputerowa lub kolaż) musi: być płaska (będzie powielana!), mieć metryczkę, rozmiar A4 i trafić do starostwa do 14 maja br. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 czerwca podczas III Powiatowego Dnia Dziecka, który odbędzie się na terenie specjalnego ośrodka na Kajakach. Najciekawsze prace, a może nawet wszystkie, zostaną zaprezentowane na specjalnie zorganizowanej tam wystawie.

– Ważna i motywująca do udziału w konkursie jest informacja, że najciekawszy projekt będziemy chcieli wykorzystać na materiałach promocyjnych, które planujemy wydać na listopadowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. W tej chwili jeszcze rozważamy czy będą to torby, koszulki lub kubki – mówią pracownicy wydziału promocji średzkiego starostwa, koordynujący konkurs. Zachęcają też, aby w pracach starać się zawrzeć lokalne motywy lub w inny sposób nawiązać do naszej wspólnoty.

Informację o konkursie otrzymały już wszystkie przedszkola i szkoły z terenu powiatu. Niemniej konkursowy rysunek może powstać też w domu, pod okiem opiekuna, a najlepiej podczas wspólnego rysowania. Rysunki rodziców też mogą brać udział w zabawie! Regulamin konkursu dopuszcza również grafikę komputerową. I może ktoś zdecyduje się na taką formę pracy.

Zapraszamy do udziału! Termin nadsyłania prac mija w poniedziałek 14 maja – decyduje data wpływu do starostwa.

REGULAMIN KONKURSU (pdf)

(rfp) fot. zdj. ilustracyjne

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację