niedziela 07.06.2020

Imieniny: IGORA Roberta Wiesława

 

„PIERWSZY BOHATER SYNA, PIERWSZA MIŁOŚĆ CÓRKI”

baby 22194 960 720To proste zdanie tak często widziane w Internecie, czy na różnego rodzaju podarunkowych gadżetach podsumowuje wszystko.

 

Tato naprawi, doradzi, obroni i wytłumaczy. Wciśnie „lewe” kieszonkowe do kieszeni i wstawi sąsiadowi wybitą przez Ciebie szybę. To tato nauczy Cię jeździć różnego rodzaju pojazdami, to on podrzuci całą masę śmiesznych historii i głupich pomysłów, to on jako pierwszy „wkręci” Cię i sam będzie najbardziej się z tego śmiał. To w jego towarzystwie, pierwsze legalnie wypite piwo smakuje najbardziej. Jest najważniejszym autorytetem i pierwszym krytykiem, jest… i to chyba najważniejsze, oby był najdłużej.

Dziś Dzień Ojca! Wszystkiego Najlepszego Ojcowie!!

Nie wiedzieć czemu, patrząc na historie, „Dzień Mamy” przewija się już w starożytnej Grecji, a „Dzień Ojca” wprowadzono 1910 w USA… pomysł jego wprowadzenia zrodził się po sukcesie „Dnia Matki”. A przecież rola męskiej głowy rodziny jest bardzo ważna. Zrozumiałem to, kiedy urodziły się moje dzieci. W przeciwieństwie do żony, ja ciąże i poród zniosłem bardzo dobrze, pierwsze 4 dni ojcostwa to bajka… później wraca żona z krzyczącym zawiniątkiem, które inaczej nazywasz w dzień, a inaczej w nocy. I tu zaczyna się etap bycia ojcem, bo dzieckiem będę zawsze. Nie, nie dlatego, że facet dorasta do 10 roku życia, a później już tylko się starzeje.

Dziećmi będziemy zawsze, dla naszych rodziców i w naszych wspomnieniach. Różnie nasze relacje się z nimi układają. Jest taki etap w życiu, kiedy nasza twarz produkuje więcej ropy niż Arabia Saudyjska w wulkanach niczym Wezuwiusz, a hormony kipiące emocjami pozbawiają logicznego myślenia. To wtedy walczymy z rodzicami o wszystko. Częściej z ojcem, bo to on jest ostatnim bastionem „…nie! Nie możesz zostać do 24.00!!”. To wtedy, mówisz sobie że Ty będziesz lepszym rodzicem. Nie będziesz! I w Twoim życiu przyjdzie taki rozdział, w którym tekst „Za moich czasów..” i „…dopóki mieszkasz w moim domu…” będzie przewijało się częściej niż śpiewająca reklama Mediaexpert.

Bycie Ojcem to chyba najtrudniejsza i najważniejsza rola w życiu mężczyzny, nie każdy z nas się w niej sprawdzi, wielu zawiedzie. Dlatego przystępującym do tego zadania życzę powodzenia, tym w trakcie jego realizacji życzę wytrwałości i sukcesów.  „Finalistom” życzę zdrowia, aby jak najdłużej cieszyli swoją obecnością wasze już dorosłe pociechy.

Wszystkiego dobrego Tato. Dziękuję za wszystko.

(lp) fot. pixabay

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

emeryt skomentował/a Napaść w Juszczynie
jestem już na emeryturze i dla zdrowia codziennie jezdze 2-3 razy po tym lesie rowerem(ostatnio z gr...
Hahahaha gdzie to słyszałaś w tv czy od Simona sprzedawczyka:-):-):^)
czyli słabo. A dzieci są głodne bo, są wygodne zwłaszcza gdy nie chce im się d... ruszyć z kanapy. A...
Nie ma czegoś takiego jak obowiązek szczepień dla dorosłych panie filozofię. W przypadku pandemii ...

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…