Przejdź do głównej treści

POD KRYPTONIMEM „MROZÓW 2009”

Nadleśnictwo Miękinia zakwalifikowane jest do drugiej kategorii zagrożenia pożarowego, dlatego 25 września w okolicy szkółki leśnej (przy drodze Błonie-Miękinia) przeprowadzono strażackie ćwiczenia sprawdzające plany ratownicze, pod kryptonimem: "MROZÓW 2009".

Szczególnie zagrożone są partie lasów, przez które przebiegają drogi gminne, szosy i tory kolejowe. Bezpośrednie zagrożenie dla obszarów leśnych występuje w okresie wiosennym oraz podczas długotrwałych susz podobnych, jak te, które miały miejsce w ostatnim czasie.


 


W szkoleniu kładziono nacisk między innymi na wypracowanie praktycznych metod postępowania jednostek Państwowej Straży Pożarnej podczas prowadzenia akcji w czasie pożaru lasu, doskonalenie umiejętności dowodzenia dużymi związkami taktycznymi, a także zasad współdziałania  PSP z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej i innymi podmiotami ratowniczymi.

 


Do udziału w ćwiczeniach zostały wyznaczone jednostki:, JRG Środa Śląska, OSP Bukówek, OSP Malczyce, OSP Lutynia, OSP Miękinia, OSP Kostomłoty, OSP Rakoszyce, OSP Brodno. Rozpoczęto je około godziny 16.00 zaalarmowaniem jednostek ochrony p.poż. i innych służb ratowniczych o zagrożeniu pożarowym. Kolejnym punktem działań był dojazd jednostek do tak zwanego punktu koncentracji, kontrola stanu technicznego sprzętu,  praktyczne rozwinięcie pododdziałów, spakowanie sprzętu, a na koniec omówienie i ocena ćwiczeń.


Po męczących zmaganiach uczestnicy otrzymali ciepły posiłek regeneracyjny i około godziny 20.00, bogatsi o kolejne doświadczenia i wiedzę, udali się do swoich strażnic.

(red.)
fot. Wiktor Kalita



Nie zatrzymuj tej wiadomości – podaj dalej!


Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
Kontakt w sprawie Twojej reklamy: +48 500 027 343 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.