Przejdź do głównej treści

PONAD 100 OSÓB NA RODZINNYM PIKNIKU ROWEROWYM

4231 rajd 9 Około 120 osób wzięło udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym w ramach obchodów 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

Miłośnicy jednośladów mieli do pokonania 25 km trasę, która wiodła przez Jastrzębce, Proszków, Ligotkę, Bukówek, Michałów i Cesarzowice.

W Cesarzowicach zorganizowano postój połączony z grillowaniem oraz konkursami. Dzieci mogły zmierzyć się w konkurencjach sportowych, rodziny w konkursie wiedzy o powiecie i konstytucji (wygrały Kobry z Kryniczna), a wszyscy wybrać najlepszy smalczyk w powiecie. Okazał się nim smalec… cesarzowicki. Wyróżnienie powędrowało do Udanina. Z Cesarzowic do Środy wrócono przez Ciechów m.in. nową ścieżką rowerową, która świetnie zdała ten test.

Uśmiechnięte buzie na zdjęciach świadczą, że impreza się udała. Organizatorzy rajdu i pikniku – Gmina Środa Śląska i Powiat Średzki dziękują pani sołtys oraz jej pomocnikom za gościnę i niezmiernie miłą atmosferę, sołectwu Chomiąża za słodkości dla dzieci, a strażnikom, policji i służbie drogowej za fachową eskortę.

(rfp) fot. ers{jcomments on}

rajd rowerowy 1

NAJNOWSZE PUBLIKACJE:

REKLAMA - razem silniejsi.
Lokalni ludzie, lokalne historie, lokalne marki!

Kontakt ws. reklamy: +48 500 027 343
lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.