poniedziałek 16.12.2019

Imieniny: Albiny Zdzislawy

 

POSZUKIWANY MĘŻCZYZNA ODPOWIE ZA KRADZIEŻE I WŁAMANIA

policja areszt38-latek z Jeleniej Góry, jest podejrzany o dokonanie kilku przestępstw, do których doszło w grudniu ub. r. na terenie powiatu średzkiego. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z hoteli na terenie powiatu wrocławskiego. Jak się okazało był poszukiwany przez kilka jednostek policji oraz prokuratury.

 

- Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu czterech zarzutów. Mężczyzna odpowie za kradzież pieniędzy oraz dokumentów z hoteli, położonych na terenie powiatu średzkiego i wołowskiego - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śl. st. asp. Marta Stefanowska. - Ma on też na swoim koncie również włamanie do samochodu oraz jego krótkotrwałe użycie. Skradziony pojazd średzcy policjanci odnaleźli w jednej z miejscowości na terenie gm. Kostomłoty, po tym jak 38-latek porzucił go w stanie uszkodzonym, powodując straty w wysokości ponad 5 tysięcy złotych. Mężczyzna jest też sprawcą kradzieży saszetki z pieniędzmi i dokumentami, do jakiej doszło na terenie gminy Kąty Wrocławskie - wyjaśnia rzeczniczka.

Zdaniem policji mężczyzna był już w przeszłości wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu, a zebrany przez śledczych materiał dowodowy wskazuje, że może mieć on na swoim koncie znacznie więcej czynów.

- 5 stycznia br. sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - dodaje policjantka.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) fot. policja

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację