niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 

POWIATOWY DZIEŃ DZIECKA - TO BYŁA ZABAWA!

4279 DSC9233 001Wspaniała pogoda, mnóstwo atrakcji i zadowolone dzieci – to najkrótsze podsumowanie III Powiatowego Dnia Dziecka, który odbył się 1 czerwca na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej.

Organizatorzy – Powiat Średzki wraz ze sponsorami, zadbali, aby na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. I tak się stało: teatr Kubika z przedstawieniem „Kapitan Drabinka w krainie smoka”, lekcje chodzenia na szczudłach, fotobudka, konkurs plastyczny „Laurka dla Polski”, warsztaty rękodzielnicze, kurs pierwszej pomocy – to te najważniejsze. Nowością była kolejka turystyczna jeżdżąca po mieście i wokół kajaków (każdy kurs miał komplet pasażerów!) a także refleksomierz i symulator roweru, w których zorganizowano rozgrywki zakończone wręczeniem medali dla najlepszych zawodników.

Na imprezie nie mogło zabraknąć, i nie zabrakło, dmuchańców, balonów, gigantycznych baniek oraz dobrej muzyki. Były też kiełbaski z grilla, owoce i słodki poczęstunek. Wszystko to - jak zaznaczono na plakacie i co podkreślali prowadzący - za jeden uśmiech! Jak zwykle nie zawiodły średzkie komendy policji i straży pożarnej, a także motocykliści z Wings of freedom i fani czterech kółek z Unii Przygody. Każdy z nich również przygotował dla dzieci jakąś atrakcję.

 – Bardzo chcieliśmy, aby dzisiejszy dzień był prawdziwym świętem dzieci i patrząc na te uśmiechnięte buzie myślę, że to się udało. Teatr Kubika stanął na wysokości zadania i wspaniale zabawiał dzieci. Dopisali też sponsorzy, dzięki którym atrakcji jest tak wiele, że nie ma mocnych, aby dzisiaj ktoś się tutaj nudził – mówi starosta powiatu Sebastian Burdzy, który na pikniku wystąpił w podwójnej roli - głównego organizatora oraz rodzica.

Podczas imprezy ogłoszono też wyniki konkursu plastycznego „Polska to My”. Laureaci odebrali nagrody, a kto tego nie uczynił otrzyma je w swojej szkole. Jak wspaniałe prace przygotowały dzieci można było zobaczyć na okolicznościowej wystawie zorganizowanej przed wejściem do ośrodka. Kolorowe prace pojawiły się też na drewnianej altanie i były one dziełem przedszkolaków z Ciechowa i Środy Śląskiej oraz dzieci z placówki opiekuńczej.

Mówiąc najkrócej - III Powiatowy Dzień Dziecka okazał się imprezą na szóstkę.

(rfp) fot. ers

WSPÓŁORGANIZATORZY:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Środowiskowy Dom Samopomocy

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Typu Socjalizacyjnego

PARTNERZY:

Powiatowa Komenda Policji

Powiatowa Komenda PSP

Muzeum Regionalne

Hufiec ZHP Środa Ślaska

Polski Czerwony Krzyż

Unia Przygody 4x4

Wings of freedom

Röben Polska Sp. z o.o.

SPONSORZY:

HMT Heldener Metalltechnik Polska

INDUSTRIAL BRUSH MANUFACTURERS Sp. z.o.

Dolnośląskie Młyny S.A.

Handlowiec Sp. z o.o.

Schumacher Packaging Sp. z o.o.

Eldisy Polska Sp. z o.o.

Nordis Chłodnie Polskie Sp. z o.o.

Fresenius Kabi

Investpolska-SM Sp. z o.o.

Vibracoustic Polska Sp. z o. o.

Zonti Sp. z o.o.

powiatowy dzien dziecka 1

powiatowy dzien dziecka 2

powiatowy dzien dziecka 3

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację