POWIATOWY KONKURS DLA KUCHARZY AMATORÓW

gotowanieLubisz gotować? Chcesz pochwalić się swoimi umiejętnościami i przepisami? A może wygrać 1 tys. zł? Zorganizuj drużynę i weź udział w nowym konkursie pt. „Najlepsze w Powiecie Średzkim”.  

 

Konkurs kulinarny „Najlepsze w Powiecie” to całkiem nowa inicjatywa średzkiego starostwa.

– Wizytując wioski podczas konkursu „Nasza wieś ma się czym pochwalić” zauważyliśmy jak wielki potencjał kulinarny mają mieszkańcy naszych sołectw i że szkoda byłby nie wykorzystać tego. Stąd pomysł na kolejny konkurs, który zaktywizuje i zintegruje mieszkańców, a przy okazji wyłoni lokalne talenty kulinarne – mówi starosta powiatu Sebastian Burdzy.

Konkurs będzie składał się z siedmiu niezależnych od siebie etapów/spotkań, które będą organizowane w soboty, począwszy od marca aż do września br. Tematem przewodnim każdego etapu będzie inne danie. Informacje o ich terminach i tematach będzie można znaleźć na stronie urzędu - www.powiat-sredzki.pl oraz w lokalnych mediach.

Konkurs adresowany jest do kół gospodyń wiejskich, organizacji, klas gastronomicznych oraz grup nieformalnych z powiatu średzkiego. Do każdego etapu wymagane jest osobne zgłoszenie.

– Będziemy dysponować piętnastoma stanowiskami do gotowania i może się zdarzyć, że o udziale będzie decydować kolejność zgłoszeń. Dlatego lepiej nie odkładać decyzji na później – informują pracownicy wydziału promocji starostwa, odpowiedzialni za organizację konkursu.

Pierwsze gotowanie odbędzie się 3 marca i jego tematem będą pierogi. Pozostałe tematy to żurek, szarlotka, zupa dyniowa, danie ze szpinakiem. Szóste i siódme danie zostanie ustalone w trakcie konkursu wspólnie z jego uczestnikami. Zwycięzca każdego etapu otrzyma nagrodę w wysokości 1 tys. złotych oraz tytuł i dyplom „NAJLEPSZE W POWIECIE ŚREDZKIM”.

Zapraszamy do udziału.

(rfp) fot. mpr

konkurs

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację