niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

POŻAR KOMINA W LUTYNI. AKCJA GAŚNICZA TRWAŁA 5 GODZIN

25507945 1187353698075068 8506658835650413271 nWczoraj rano w budynku jednorodzinnym w Lutyni doszło do pożaru sadzy w kominie. Ze względu na bardzo dużą ilość sadzy zgromadzonej w przewodzie kominowym doszło do jego rozszczelnienia.

 

Blisko pięć godzin trwały działania trzech zastępów straży pożarnej w Lutyni, gdzie w jednym z budynków jednorodzinnych o godzinie 8 rano doszło do pożaru sadzy w kominie. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej ze Środy Śląskiej i Lutyni.

- Początkowo strażacy podjęli standardowe działania polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska, wsypaniu do przewodu kominowego proszku gaśniczego i piasku, a następnie na założeniu sita kominowego na przewód – wylicza Dariusz Domaradzki, oficer prasowy KP PSP w Środzie Śląskiej.

Ze względu na bardzo dużą ilość sadzy w kominie, doszło do rozszczelnienia, czyli pęknięcia komina, dowódca jednostki podjął decyzję o wykonaniu otworów rewizyjnych w przewodzie kominowym w celu podania środka gaśniczego.

- W międzyczasie w jednym z pomieszczeń na parterze doszło do rozszczelnienia przewodu kominowego doprowadzając do pożaru desek podłogowych – dodaje strażak.

Wycięto kawałek podłogi, by dostać się do nagromadzonej sadzy.

Jak oceniają strażacy w przewodzie kominowym zalegało kilkadziesiąt wiaderek sadzy. To właśnie tak duża jej ilość doprowadziła do rozszczelnienia przewodu kominowego, który w chwili obecnej nie nadaje się użytkowania. Tak duża ilość sadzy w kominie, jak mówią strażacy, mogła stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców budynku.

(red), fot. zdj. ilustracyjne

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację