poniedziałek 16.12.2019

Imieniny: Albiny Zdzislawy

 

PROJEKT PRZYJAZNY ŚRODOWISKU - TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU STAROSTWA

starostwo termo 1Trwają prace związane z termomodernizacją Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej w ramach projektu pn. „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Średzkiego – Starostwo Powiatowe i Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Typu Socjalizacyjnego w Środzie Śląskiej”

 

dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014–2020.

Przedmiotem projektu jest termomodernizacja dwóch obiektów użyteczności publicznej:

  • budynku Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Typu Socjalizacyjnego w Środzie Śląskiej zlokalizowanego przy ul. Wrocławskiej 42. Zakres prac objął: ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem gr. 16 cm, ocieplenie stropu, docieplenie dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, modernizację instalacji c.o. oraz montaż kolektorów słonecznych.

oraz

  • budynku Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej, zlokalizowanego przy ul. Wrocławskiej 2, w którym wymieniono oświetlenie wewnętrzne na energooszczędne, ocieplono dach, wymieniono stolarkę okienną i zamontowano panele fotowoltaiczne o mocy ponad 14 kW, dzięki czemu nastąpi zbilansowanie wyprodukowanej energii słonecznej z energią wykorzystywaną przez urząd.

Obecnie trwają prace związane z modernizacją instalacji centralnego ogrzewania oraz ociepleniem ścian zewnętrznych tynkiem ciepłochronnym. W związku z realizacją projektu, z zachodniej ściany budynku, zdemontowany zostanie wideobaner, co pozwoli na zachowanie historycznego charakteru budynku. Ostatnim etapem będzie montaż centrali klimatyzacyjnej w pomieszczeniach zajmowanych na poddaszu budynku. Prace budowlane potrwają do końca lipca 2018 r.

Całkowita wartość projektu:   2 614 981,00

Kwota dofinansowania:          1 511 803,04 zł

starostwo termo

Projekt pn. „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Średzkiego – Starostwo Powiatowe i Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza typu Socjalizacyjnego w Środzie Śląskiej.” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014–2020

starostwo termomodernizacja

starostwo termomodernizacja 001

starostwo termomodernizacja 002

starostwo termomodernizacja 003

starostwo termomodernizacja 004

starostwo termomodernizacja 005

starostwo termomodernizacja 006

starostwo termomodernizacja 008

starostwo termomodernizacja 007

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację