ŚREDZKA MŁODZIEŻ DBA O ZDROWIE
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej, w ramach ogólnopolskiego konkursu ” Czas na zdrowie”, zorganizowali prozdrowotny festyn.
24 maja o godz.9.00, w sali widowiskowej Domu Kultury, imprezę rozpoczął przegląd filmów o tematyce zdrowotnej pt.: „Śmietnik w mojej głowie”. Projekcje mówiły o stereotypach panujących w społeczeństwie oraz sposobach jak je przełamać. W łamaniu stereotypów pomagali zaproszeni goście m.in. właścicielki baru Vega we Wrocławiu, które mówiły o kontrowersjach wokół wegetarianizmu.


Następnie goście zostali zaproszeni na boisko przy PZSP nr1, gdzie odbyły się zawody sportowe między uczniami, konkursy na Eko-strój i Eko-plakat. Podczas tej części imprezy można było skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla gości, m.in. z usług młodych makijażystek, baru z koktajlami oraz stoiskami z produktami ekologicznymi i regionalnymi takimi jak miody czy soki.


Zorganizowania całości imprezy, według zasad konkursu, podjął się 10 osobowy zespół wyłonionych wcześniej uczniów. Młodzież zajęła się wszystkim, od pozyskania sponsorów, zaproszenia gości po promocję swojego przedsięwzięcia wśród lokalnej społeczności. Cały projekt koordynowała pani Lidia Galas, pedagog szkolny.


Organizacja festynu to drugi etap konkursu, organizowanego przez Bank Ochrony Środowiska, który ma na celu popularyzację zdrowego stylu życia. Średzki zespół szkół po pierwszym etapie uplasował się a na 6 miejscu na 82. Uczniom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy przebieg konkursu.
Tekst i zdjęcia
Marta Walendziak
Nie zatrzymuj tej wiadomości – podaj dalej!
NAJNOWSZE PUBLIKACJE:
Zapraszamy na Kostomłocki Jarmark Mikołajkowy!
Przedszkolny quiz wiedzy „Podróż po Polsce”
Patriotyczne nuty seniorów i dzieci – uroczysty koncert w średzkim Domu Kultury
Jarmark Mikołajkowy w Środzie Śląskiej już 6 grudnia!
Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
