SPACEREM, ROWEREM PO ZDROWIE - WARTO!

bike 775799 960 72010 tysięcy kroków dziennie jest receptą na zdrowie i doskonałą kondycję. Szacuje się, że nawet co drugi Polak w ogóle nie ćwiczy w wolnym czasie lub robi to bardzo rzadko. Tymczasem zgodnie z normami WHO, wystarczy robić 10 000 kroków dziennie, aby zachować sprawność fizyczną i osiągnąć prawidłową masę ciała.

Zachęcamy do udziału w kampanii z OSiRem pn. „Zbieram, kręcę kilometry - spaceruję, jeżdżę bo Lubię!”

Regularne chodzenie, jazda na rowerze okazuje się zbawienne dla naszego zdrowia. Nie tylko jogging, szybkie marsze, ale także spacery stanowią formę profilaktyki chorób serca i naczyń krwionośnych. Codzienny ruch pozwala uniknąć nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca, cukrzycy i innych chorób cywilizacyjnych. Systematyczny, umiarkowany wysiłek powiększa i ulepsza sieć naczyń wieńcowych oraz sprawia, że serce staje się bardziej wydolne. 

Chodzenie, jazda na rowerze stabilizuje ciśnienie krwi i wpływa na wzrost liczby czerwonych krwinek, dzięki czemu organizm wydajniej dotlenia tkanki ciała. Aktywność fizyczna przyczynia się także do obniżenia stężenia złego cholesterolu poprzez poprawę gospodarki lipidowej. Regularny wysiłek skutecznie zmniejsza insulinooporność tkanek, pomaga kontrolować masę, dzięki czemu jest świetną metodą leczenia otyłości i nadwagi.   Wykonywanie 10 000 kroków dziennie to też doskonała forma profilaktyki osteoporozy. Spacery poprawiają wchłanianie wapnia w organizmie, dzięki czemu narządy wewnętrzne są w lepszej kondycji i wzmacniają się kości. Układ mięśniowy staje się sprawniejszy i bardziej wytrzymały.

Mamy nadzieję, że nasz pomysł na popularyzowanie aktywności fizycznej jest strzałem w dziesiątkę. Osoby w różnym wieku, na różnym poziomie aktywności ruchowej inspirują się nawzajem i czerpią ze swoich doświadczeń – ich zadowolenie, zdrowie pozostaje największą wartością naszej kampanii.

Regulamin kampanii

OSiR Środa Śląska

wwwkilometry 2018 gotowe2 1

2f92994fc2a8b9481827048c51f11a53

vCJktoASWh0dHA6Ly9vY2RuLmV1L2pjbXNNZWRvbmV0QnVja2V0LzA2ZDcyYzFhLTIyYjUtNDFmNi04ZjMxLWE1YTlmYjJkMzVkNC5qcGeRkwLNAp4A

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację