sobota 15.05.2021

Imieniny: Zofii Nadziei

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PSZCZELARZEM

pszczoly 0Jak odróżnić osę od pszczoły, szerszenia od trzmiela oraz kim tak naprawdę jest bąk ? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedział bardzo miły pszczelarz z Sobótki.

 

 

20 czerwca, dzieci z grup: "Misie", "Żabki", "Smerfy" oraz "Rybki" z  Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej, po raz drugi odwiedził pan Daniel Borak.

Gość przedstawił dzieciom wiele informacji i ciekawostek na temat pszczół, a one słuchały z wielkim  zainteresowaniem i zadawały wiele pytań. Dowiedzieliśmy się, np., że mucha końska tak naprawdę nazywa się bąk, że w ulu jest tylko jedna królowa, która "wyfruwa" z ula tylko jeden albo dwa razy w ciągu swojego życia i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy.

Pszczelarz podkreślał również, że pszczoły są bardzo pożyteczne, że dzięki nim mamy nie tylko miód, ale także owoce i warzywa, dlatego nie powinniśmy im robić krzywdy, tym bardziej, że jest ich coraz mniej (w niektórych krajach całkiem wyginęły i ludzie muszą  sami mechanicznie zapylać rośliny!). 

Mogliśmy również obserwować pod mikroskopem pyłek pszczeli, który wyglądał jak bursztyny albo też, jak mówiły niektóre dzieci przypominał pyszne cukiereczki. Każdy przedszkolak miał również niepowtarzalną okazję założyć strój pszczelarza i przyjrzeć się w ulu prawdziwym pszczołom.

Pan Daniel na zakończenie wręczył wszystkim baaaaardzo zdrowy miodek oraz książeczki pt. "Pszczele zagadki". To było naprawdę fascynujące spotkanie.

Agata Ząbek

pszczoly

pszczoly 002

pszczoly 003

pszczoly 004

pszczoly 005

pszczoly 006

pszczoly 007

pszczoly 001

pszczoly 008 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Z miastem będzie to samo co z UG 1/2 etaty dla wszystkich.  2 godziny temu.
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Można byłoby wybrać - tylko że mądre osoby... 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  rowniez myslalem o tym samym-winnica,jakas pasieka(sam... 4 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  rowniez z przykroscia patrze na zdjecia z tego... 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

04.05.2021 08:15 wrote:

POSZUKUJĘ i KUPUJĘ - poniemieckie STAROCIE - A N T Y K I - PRZEDWOJENNE oraz STARSZE za GOTÓWKĘ -!- Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Dom…

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…