SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PSZCZELARZEM

pszczoly 0Jak odróżnić osę od pszczoły, szerszenia od trzmiela oraz kim tak naprawdę jest bąk ? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedział bardzo miły pszczelarz z Sobótki.

 

 

20 czerwca, dzieci z grup: "Misie", "Żabki", "Smerfy" oraz "Rybki" z  Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej, po raz drugi odwiedził pan Daniel Borak.

Gość przedstawił dzieciom wiele informacji i ciekawostek na temat pszczół, a one słuchały z wielkim  zainteresowaniem i zadawały wiele pytań. Dowiedzieliśmy się, np., że mucha końska tak naprawdę nazywa się bąk, że w ulu jest tylko jedna królowa, która "wyfruwa" z ula tylko jeden albo dwa razy w ciągu swojego życia i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy.

Pszczelarz podkreślał również, że pszczoły są bardzo pożyteczne, że dzięki nim mamy nie tylko miód, ale także owoce i warzywa, dlatego nie powinniśmy im robić krzywdy, tym bardziej, że jest ich coraz mniej (w niektórych krajach całkiem wyginęły i ludzie muszą  sami mechanicznie zapylać rośliny!). 

Mogliśmy również obserwować pod mikroskopem pyłek pszczeli, który wyglądał jak bursztyny albo też, jak mówiły niektóre dzieci przypominał pyszne cukiereczki. Każdy przedszkolak miał również niepowtarzalną okazję założyć strój pszczelarza i przyjrzeć się w ulu prawdziwym pszczołom.

Pan Daniel na zakończenie wręczył wszystkim baaaaardzo zdrowy miodek oraz książeczki pt. "Pszczele zagadki". To było naprawdę fascynujące spotkanie.

Agata Ząbek

pszczoly

pszczoly 002

pszczoly 003

pszczoly 004

pszczoly 005

pszczoly 006

pszczoly 007

pszczoly 001

pszczoly 008

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację