Przejdź do głównej treści

ŚRODA ŚLĄSKA JAKIEJ NIE ZNAMY CZYLI LAPSUSY I BZDURY (opinia)

Coś mnie podkusiło, aby zajrzeć do wolnej encyklopedii czyli Wikipedii, kliknąłem na hasło Środa Śląska i to co tam przeczytałem wprawiło mnie w osłupienie.

 

„W księdze łacińskiej spisanej za czasów biskupa Henryka z Wierzbna w latach 1295-1305 miejscowość (chodzi o Środę Śląsk) wymieniona jest jako Novumforum”. Do tej pory było wszystko w porządku, ale teraz zaczyna się karkołomna spirala historyczna.

Warto zacytować to co tam napisano: „Kronika wymienia również wieś, która została wchłonięta przez miasto Bielany pod dawniejszą nazwą „Slata glowa” (Święta głowa) . O jaką wieś chodzi i o jakie miasto?

Chciało by się zacytować "klasyka": „Nie o Take” Środę Śląską walczyliśmy.

Ale to nie koniec perełek w Wikipedii. Zamek średzki według tej encyklopedii, znajduje się na ulicy Cmentarnej! Resztę lapsusów można sobie doczytać.

No cóż, jakie czasy takie informacje...

Woytek Kopacz


Nie zatrzymuj tej wiadomości – podaj dalej!

NAJNOWSZE PUBLIKACJE:


Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
Kontakt w sprawie Twojej reklamy: +48 500 027 343 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.