niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 

STRAŻACY Z GMINNYCH OSP ODEBRALI NOWY SPRZĘT

sprzest ospWczoraj na średzkim rynku odbyło się w uroczyste przekazanie sprzętu Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu gminy Środa Śląska o wartości 23.220 zł.

 

OSP Brodno, Bukówek i Rakoszyce otrzymały zestawy ratownictwa medycznego PSP R1 z Szynami Kramera i deską ortopedyczną, natomiast OSP Cesarzowice defibrylator.

W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele wspomnianych jednostek OSP, prezes zarządu oddziału gminnego ZOSP RP Leszek Gawliński oraz burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, zastępca burmistrza Marcin Nowakowski i kierowniczka Gminnego Centrum Reagowania w Środzie Śląskiej Bożena Lernartowicz.

- Ogromnie się cieszę, że możemy w ten sposób pomagać jednostkom OSP w udoskonalaniu działań prowadzonych podczas wszelakich akcji. Mam ogromną nadzieję, że sprzęt przekazany w dniu dzisiejszym nie będzie musiał być często wykorzystywany - podkreślał burmistrz Adam Ruciński. 

Z kolei kierowniczka Gminnego Centrum Reagowania poinformowała, że zakupiony sprzęt został współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości i został przekazany na podstawie umów użyczenia. Zadowoleni strażacy podziękowali stwierdzając tym samym, że na pewno pomoże on w działaniach wykonywanych podczas wezwań.  

(kb) fot. kb

IMG 4218

IMG 4257

IMG 4246

IMG 4229

IMG 4220

IMG 4222

IMG 4229

IMG 4235

IMG 4227

IMG 4251

IMG 4263

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację