Przejdź do głównej treści

Imieniny:


RAZEM

Sukces Michała Iwańskiego Z Miękini

Mieszkaniec Miękini Michał Iwański, uczeń pierwszej klasy Gimnazjum nr 60 dla dzieci Niewidomych i Słabowidzących, został laureatem prestiżowego konkursu historycznego wiedzy o Rosji „Białe Noce”.

 

Zorganizowany po raz szósty konkurs został objęty honorowym patronatem Konsula Generalnego Federacji Rosyjskiej oraz Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Radosława Mołonia. Jego celem jest rozbudzenie zainteresowań kulturą, historią rosyjską oraz popularyzowanie wiedzy o Rosji.

W konkursie wzięło udział ponad 350 uczniów szkół gimnazjalnych z terenu całego województwa dolnośląskiego. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 40 uczniów. W ostatnim etapie konkursu uczniowie przedstawiali przygotowane prezentacje historyczne, na podstawie których ostatecznie wyłoniono laureatów.

12.05.2014 r. odbyła się uroczysta gala w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu, na której trójka wybranych przez komisję laureatów jeszcze raz przedstawiała swoje prezentacje. Wśród nich był Michał Iwański, który jako jedyny zebrał owacje na stojąco. W nagrodę w lipcu Michał poleci na dziesięciodniową wycieczkę do Petersburga.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(gm)

Aktualizacja: 17.10.2025 | 19:37
Udostępnij ten tekst na:
Obserwuj nasze profile

i nie przegap żadnych lokalnych wydarzeń.

© Kopiowanie, rozpowszechnianie lub wykorzystanie materiału w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione. Cytowanie fragmentów dozwolone wyłącznie z podaniem źródła [CC BY].


ZOBACZ RÓWNIEŻ

ARTYKUŁY PARTNERÓW

REKLAMA LOKALNIE

Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.