Przejdź do głównej treści
34
lata

RAZEM

Takiej Imprezy Dawno Nie Było!

Starsi mieszkańcy Środy Śląskiej twierdzą, że od ponad 20 lat na średzkich "Kajakach" nie było tak dużej imprezy, jaką zorganizowano w ubiegłą niedzielę 20 maja. I nie można się z tym nie zgodzić, bo śmiało można powiedzieć, że dopisało to, co dobrej imprezie potrzebne: pogoda i tłum uczestników.

          {youtube}Jml8Uq9wJe0{/youtube}

- Przed laty, u schyłku komuny, jak jeszcze była muszla koncertowa w miejscu boiska, były takie fajne i huczne imprezy - twierdzi pan Zdzisław. - Dobrze, że ktoś chce znowu takie robić. Pochwalam i liczę, że to nie pierwszy i ostatni raz.

Piąty już "Bajkowy Piknik Olimpijski" z udziałem dolnośląskich olimpijczyków organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Środzie Śl. był wyjątkowy również dlatego, że miał charakter charytatywny. Podczas festynu zbierano pieniądze na leczenie małej Mariki cierpiącej na gangliozydozę.

Pieniądze zbierano w przeróżny sposób. Polski Czerwony Krzyż sprzedawał cegiełki i przygotował puszki dla wolontariuszy, którzy wychwalali hojność uczestników imprezy.

- Wrzucają nawet po 50 zł. - mówi z zadowoleniem Krystyna Sawicka.

Przeprowadzono także aukcję podarowanych przez sponsorów przedmiotów, którą  poprowadzili: znany wrocławski dziennikarz redaktor Zdzisław Smektała i  dyrektor  OSiR-u, Mariusz Kozak.

Atrakcji było wiele: turnieje piłkarskie, występy sceniczne rodzimych zespołów, zlot motocyklowy chopperów i ścigaczy, pokazowy desant na wodzie płetwonurków z Wrocławia, ratowników, a także strongmanów - medalistów Mistrzostw Świata i Europy.

Efektowne  były wyścigi smoczych łodzi. Emocjonująca rywalizacja średzkich zakładów pracy zakończyła się zwycięstwem reprezentacji GOTEC POLSKA. Drugie miejsce zajęli zawodnicy NSZZ "Solidarność"  Röben Ceramika Budowlana, trzecie - Urzędu Miejskiego.

Gry, zabawy, pokazy, prezentacje, wróżby, to tylko niektóre z licznych atrakcji poza sceną, na której także nie brakowało ciekawych propozycji, jak chociażby program magika Marcusa i jego asystentki Arashi.

Nowością imprezy masowej w naszym mieście była wspólna taneczno - fitnessowa zabawa "Zumba Party" z instruktorami z całej Polski, a zainicjowana przez średzką instruktorkę Izę.

Na zakończenie wystąpiły zespoły Teddy Band i Flow. W sumie kwota, jaką zebrano, przeszła wszelkie oczekiwania, organizatora i rodziców dziecka, na ręce których przekazano  sumę 15 tysięcy złotych.

(ak)

Wideo: Wiktor Kalita

Dołącz do naszych obserwatorów

Nie przegap najważniejszych informacji z regionu!

ARTYKUŁY PARTNERÓW

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.