niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 

TO POWAŻNY PROBLEM I BRAK WYOBRAŹNI WŚRÓD PODPALACZY

pozary trawDotarła do nas długo wyczekiwana wiosna, ale z pięknej słonecznej pogody często nie mogą korzystać strażacy, którzy mają pełne ręce pracy.

 

W minionym tygodniu, między innymi na terenie gminy Udanin, dochodziło do kilku niekontrolowanych podpaleń traw. Jednostki z Pichorowic, Lusiny, Gościsławia i Udanina wyjeżdżały przeszło 4 razy. To wskazuje na "palący" problem i brak wyobraźni wśród podpalaczy, którzy nie zastanawiają się, jakie mogą wyrządzić szkody w środowisku i nam samym.

W trawach żyją małe zwierzęta, które nie zdołają uciec przed ogniem i wypalając je niszczymy ich naturalne środowisko, a także domy. Akcję informacyjną rozpoczęły 3 jednostki z dolnego śląska OSP w Miłkowie i Czernej, a w tej grupie są również Strażacy z Ujazdu Górnego, którzy na akcjach społecznych znają się jak mało kto. W ramach akcji NIE WYPALAJ TRAW, udostępniają grafiki w Internecie, aby pokazać szkodliwość tego procederu.

Dołączamy się do apelu strażaków, o rozwagę i zaprzestanie niekontrolowanego wypalania traw. Pamiętajmy, że za tego typu bezmyślne działania grożą bardzo wysokie sankcje i mandaty oraz możemy również stracić swoją wolność…

(ws) fot. osp

nie wypalaj

nie wypalaj

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację