W GMINIE ŚRODA ŚLĄSKA MAJOWO - ROWEROWO (fotoreportaż)
Prawie 60 rowerzystów, w wieku od 2 do 75 lat wzięło udział w dorocznym, Trzeciomajowym Rajdzie Rowerowym północnymi szlakami gminy.{jcomments on}
Zgodnie z zapowiedzią, trasa 33-kilometrowej wycieczki biegła drogami polnymi i leśnymi, mijającymi Szczepanów, Kobylnik, Zakrzów, Lipnicę oraz Brodno, gdzie zaplanowano rajdowy poczęstunek.
Dla sporej rzeszy uczestników miłym odkryciem był malowniczo położony tzw. Zalew Jeziorki, w okolicach wsi Słup, a także ścieżka przyrodniczo-edukacyjna w Brodnie. Wielu uczestników, także po raz pierwszy w życiu, jechało „koroną” lewobrzeżnego wału Odry, nieopodal Zakrzowa.
Wielkie słowa podziękowania należą się sołtysowi i radzie sołeckiej wsi Brodno za przygotowanie poczęstunku, firmie Gotec za ufundowanie bidonów oraz firmie BeFit za pamiątkowe chorągiewki, przypinane do rowerów, a także średzkiej policji za bezpieczną eskortę przez miasto.
Aktywne, rowerowe świętowanie przypadło zapewne do gustu uczestnikom eskapady, skoro wielu z nich postulowało częstsze niż raz w roku organizowanie tego typu przedsięwzięć.
(UM)
{phocagallery view=category|categoryid=296|
imageid=0|limitstart=0|limitcount=0|
fontcolor=#B88A00|bgcolor=#C0C0C0|bgcolorhover=#FF2400|imagebgcolor=#FFD24D|
bordercolor=#B88A00|bordercolorhover=#86B300|
detail=0|displayname=1|displaydetail=1|displaydownload=0}
{module zestaw (u+d) ofertybankow.com.pl}
Nie zatrzymuj tej wiadomości – podaj dalej!
NAJNOWSZE PUBLIKACJE:
Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Środzie Śląskiej
Piłkarskie zakończenie rundy jesiennej!
Operacja „TOR” w powiecie średzkim: intensywne kontrole i patrole
Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.

