Przejdź do głównej treści

W JUSZCZYNIE WIEDZĄ, JAK SIĘ DOBRZE BAWIĆ!

Jak miło i pożytecznie można spędzić weekend pokazali wczoraj mieszkańcy niewielkiego Juszczyna. Piknik rodzinny, który zorganizowali: Sołtys, Rada Sołecka , Koło Gospodyń Wiejskich i Dom Kultury w Środzie Śl. obfitował w wiele atrakcji.

Konkursy w łowieniu ryb, przeciąganiu liny oraz rżnięciu piłą - dla dorosłych i przeróżne wymyślne konkursy dla dzieci, to tylko niektóre z punktów programu imprezy, do której przyłączyła się między innymi średzka policja, proponując znakowanie rowerów i niezwykłe zdjęcia z Komisarzem Lwem.

Zespół POLANIE

Do udziału przyłączyła się także straż pożarna, która zorganizowała pokaz sprzętu pożarniczego  oraz wojsko, a konkretnie 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia. Żołnierze także przygotowali prezentacje i pokazy, m.in. współczesnego sprzętu łączności, indywidualnego wyposażenia żołnierza, ogródek saperski, a także „zafundowali” przejażdżki samochodem wojskowym  i  zabawę w „łącznościowca”.


Dodatkowo imprezie towarzyszyła wystawa maszyn rolniczych, pokaz ścigaczy, dmuchańce, mecz piłki nożnej kawalerowie-żonaci oraz zabawy taneczne dla dzieci i dla dorosłych.



Nie mogło oczywiście zabraknąć atrakcji kulinarnych. Panie z koła gospodyń przygotowały smaczny bigos i ciasta, były także kiełbaski, karkówka z rożna i grochówka wojskowa.


A wieczorem, poza programowo, na pikniku pojawili się pasjonaci motocykli... Ich wypolerowane maszyny można było pooglądać, a nawet dotknąć, co także wzbudziło duże zainteresowanie – szczególnie wśród chłopców i mężczyzn.

Prezes i członkowie miejscowego klubu sportowego Cosmos Juszczyn oraz Burmistrz Środy Śląskiej i Sołtys Juszczyna.

(AŚK)

fot. Wiktor Kalita


Nie zatrzymuj tej wiadomości – podaj dalej!

NAJNOWSZE PUBLIKACJE:


Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
Kontakt w sprawie Twojej reklamy: +48 500 027 343 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.