W LUTYNI WITANO SZKOŁĘ WSPÓLNIE Z POLICJANTAMI

Data publikacji: 2017-09-05 11:28:29
Na niedzielnym pikniku "Powitanie szkoły w Lutyni" gościli także średzcy policjanci. - Była możliwość oznakowania roweru, założenia alkogogli czy też zrobienia sobie odcisków palców na specjalnych kartach pamiątkowych - informuje oficer prasowy KPP.
Zdaniem rzeczniczki Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śl., tego rodzaju działania wpisują się w założenia kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”.
- Dla najmłodszych przygotowano miejsce do kolorowania oraz robienia pamiątkowych odcisków palców. Dorośli sprawdzali swoją celność oraz umiejętność zachowania równowagi w założonych alkogoglach. Miłośnicy jednośladów mieli możliwość oznakowania swoich rowerów. Chętni mogli wsiąść do radiowozu - relacjonuje s. asp. Marta Stefanowska.
Przy okazji rozmawiano o bezpiecznej drodze do szkoły, o prawidłowym przewożeniu dzieci w fotelikach samochodowych z zapiętymi pasami, a także o tym, że gdy chodzi o bezpieczeństwo na drodze, pośpiech jest złym doradcą.
- Średzcy policjanci w ramach trwającej akcji prewencyjnej pn.: „Bezpieczna droga do szkoły” czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych w rejonach szkół. Zwracają uwagę na zachowania kierowców, sposób przewożenia dzieci, a także na przestrzeganie przez pieszych przepisów ruchu drogowego - podsumowuje policjantka.
(ms/rol) fot. ms



Nie zatrzymuj tej wiadomości – podaj dalej!
NAJNOWSZE PUBLIKACJE:
Zapraszamy na Kostomłocki Jarmark Mikołajkowy!
Przedszkolny quiz wiedzy „Podróż po Polsce”
Patriotyczne nuty seniorów i dzieci – uroczysty koncert w średzkim Domu Kultury
Jarmark Mikołajkowy w Środzie Śląskiej już 6 grudnia!
Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
