niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 

W PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - FESTIWAL NAUKI

FESTIWAL NAUKI 0W niecodzienny sposób Pierwszy Dzień Wiosny przywitali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kostomłotach.

 

Podczas Festiwalu Nauki zgłębiano tajniki świata przyrody, chemii i fizyki. 13 sal dydaktycznych zamieniono w sale doświadczalne, skupiające widownię i naukowców prezentujących swoje prace. Nad spokojnym przebiegiem wydarzeń czuwali poszczególni nauczyciele. 

Weronika Wybieralska i Mariusz Bronowicki, pod kierunkiem pana Dariusza Muchorowskiego, przygotowali doświadczenie zatytułowane „Skąd się bierze prąd”,  „Zadrukuj mnie” - to praca Małgorzaty Rajskiej i Kingi Frydryk, pracujących pod kierownictwem pani Janiny Kasak.

„Czy wiesz co jesz” – ten temat doskonale zobrazowały Julia Janiec i Patrycja Tęcza przygotowane przez panią  Marzenę Oleśków. Następne pokazy i ich prezentujący to,  również pod kierownictwem p.  Oleśków „W krainie Faraona”, prowadzące - Anna Krzyżak i Maja Rostkowska i kolejne „Tajemnicze pismo” tu naukowcami byli Aleksandra Laskowska i Karol Głowacki.  Pod kierownictwem pana  Muchorowskiego  przygotowano pokazy -  „Wykorzystanie i przetwarzanie prądu w domu”, zrobili to Marcel Blaut i Jakub Sudoł, zaś „Oświetlenie domowe i choinkowe” pokazały Zuzanna Glita i Zuzanna Jaszczuk.

Pani Janina Kasak pracowała z uczniami nad następnymi doświadczeniami „Próba Fakudy” z  Kacprem Szelachowskim i Konradem Fryckim,  „Kosmiczne zderzenia” z Julią Łatą i Kajetanem Olesków,  „Jajko w butelce” prezentowały Julia Synówka i Kamila Głodek,  „Osmozę” pokazały Julia Jeleniewska i Wiktoria Janiec,  „Młody konstruktor” to doświadczenie Wojciecha Jakubowskiego, Huberta Choptiannego i Karola Wojciechowskiego. Pod kierunkiem pani Danuty Kopeć  została przygotowana wystawa i prezentacja projektów wykonanych przez uczniów klas VII, nosiły one wspólny tytuł - „Poznaj swój kraj”.

 Nie zabrakło również akcentów z dziedziny innowacji, pan Klaudiusz Sobaniak prezentował i opisywał proces wytwarzania trójwymiarowych obiektów na podstawie komputerowego modelu poprzez zastosowanie drukarki 3D, którą własnoręcznie zbudował.

Urszula Łapa, dyrektor szkoły, dziękuje  uczniom i nauczycielom oraz panu Klaudiuszowi Sobaniakowi za wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju obchody Dnia Wiosny, przygotowane z tak wielkim zaangażowaniem. 

(gk) fot. ug

FESTIWAL NAUKI 2

FESTIWAL NAUKI 3

FESTIWAL NAUKI 4

FESTIWAL NAUKI 6

FESTIWAL NAUKI 1

FESTIWAL NAUKI 5

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację