W UDANINIE PO RAZ DRUGI POLOWANO NA JAJKA

konkurs udaninW Udanie odbyła się II edycja konkursu wielkanocnego pn. „Polowanie na jajka”, którego organizatorem jest wójt gminy Udanin, Teresa Olkiewicz.

Konkurs jest adresowany do szkół z terenu gminy. W tegorocznej edycji wzięło udział dwunastu uczniów, ośmioro ze Szkoły Podstawowej w Udaninie oraz czworo z Gimnazjum w Ujeździe Górnym.

Konkurs, który odbywa się w miejscowym parku, ma budować wśród młodzieży podstawy proekologiczne oraz krzewić tradycję wielkanocną.

- Pani wójt przybliżyła pokrótce uczestnikom historię parku, a także nawiązała do występujących gatunków drzew i ich wieku. Natomiast po przedstawieniu zasad konkurencji, uczniowie przystąpili do rywalizacji. Ich zadaniem było odnalezienie w jak najszybszym czasie sześciu różnokolorowych jajek ukrytych na terenie parku. Zorganizowana została także dodatkowa konkurencja, w której uczniowie musieli odnaleźć „Złote Jajko” – informuje Urząd Gminy Udanin.

Najlepsi okazali się uczniowie reprezentujący gimnazjum - Patryk Sobczak i Szymon Ilczyński, którzy najszybciej odnaleźli wszystkie 6 jajek. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki szkoły podstawowej - Martyna Gawenda i Dominika Bańkowska. Na ostatnim miejscu "podium" znaleźli się uczniowie SP - Szymon Pupka oraz Laura Górecka.

Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni przez p. wójt, a nagrodę specjalną, za odnalezienie „Złotego Jajka” otrzymał Szymon Pupka.

(ws) fot. Gmina Udanin

Wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz składa serdeczne podziękowania Pani Krystynie Frącz i Panu Eildertowi Derk Oldenziel za udostępnienie parku, dyrekcji szkół - Paniom: Bożenie Basa i Dorocie Byrze za przychylność i wzięcie udziału w konkursie oraz Panu Marcinowi Filończykowi i Pani Beacie Chomąt za opiekę nad dziećmi.

konkurs ud

konkurs ud 001

konkurs ud 002

konkurs ud 003

konkurs ud 004

konkurs ud 005

konkurs ud 006

konkurs ud 007

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację