WIDOK Z DZWONNICY
Jeszcze w tym roku powstanie Punkt informacji turystycznej w wieży przy kościele Św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej. Dodatkowo będzie można podziwiać średzką panoramę z platformy widokowej usytuowanej na koronie dzwonnicy.
To kolejny projekt przygotowany przez średzki magistrat, który w ostatnim czasie uzyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na Lata 2007-2013.
Projekt zakłada utworzenie punktu informacji turystycznej, który zostanie zlokalizowany w wieży dzwonniczej przy kościele Św. Andrzeja Apostoła.

Realizacja wskazanej inwestycji wymusza konieczność renowacji wnętrza wieży oraz dostosowania jej do potrzeb turystów. Bogactwo architektoniczne oraz ciekawa historia miasta z roku na rok przyciągają do Środy Śląskiej turystów zarówno krajowych jak i zagranicznych.
Konieczne jest więc stworzenie swoistego zaplecza dla rozwoju turystyki na naszym terenie.
Warto zaznaczyć, że projekt powstał również dzięki społecznemu zaangażowaniu członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Średzkiej. Wartość robót wyceniono na 198 tys. zł, z czego Urząd Marszałkowski pokryje 138 tys. zł.
(PRG/AB)
Nie zatrzymuj tej wiadomości – podaj dalej!
NAJNOWSZE PUBLIKACJE:
Zapraszamy na Kostomłocki Jarmark Mikołajkowy!
Przedszkolny quiz wiedzy „Podróż po Polsce”
Patriotyczne nuty seniorów i dzieci – uroczysty koncert w średzkim Domu Kultury
Jarmark Mikołajkowy w Środzie Śląskiej już 6 grudnia!
Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
