Przejdź do głównej treści

ŚWIĘTO POLICJI W NASZM POWIECIE

Rokrocznie 24 lipca obchodzone jest Święto Policji.  Z reguły w przeddzień święta w Komendzie Stołecznej Policji odbywa się uroczystość wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe. Wręczane są wyróżnienia i medale. Również w naszym powiecie specjalna akademia odbyła się w środę 25 lipca w średzkim Domu Kultury.

Przybyły na uroczystość Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Zygmunt Skwierawski odznaczył oraz mianował na wyższe stopnie policjantów Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.


Podniosłą uroczystość rozpoczęto złożeniem meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu przez Naczelnika Wydziału Prewencji. Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej insp. Stanisław Zimoch podziękował przedstawicielom władz samorządowych za dobrą współpracę i wręczył drobne upominki jako wyraz swego uznania. Podkreślił, iż ich pomoc i życzliwość stanowi wsparcie dla policjantów w realizacji ich codziennych obowiązków.


W uroczystościach udział wzięły również władze Powiatu Średzkiego,  starosta Sebastian Burdzy, wicestarosta Mieczysław Kudryński oraz przewodniczący Rady Powiatu, Witold Rutkowski. Starosta Sebastian Burdzy, w swoim wystąpieniu podziękował za trudną i odpowiedzialną służbę policjantów, gratulował awansowanym i wyróżnionym, a co najistotniejsze nagrodami finansowymi wyróżnił dwóch policjantów oraz pracownika cywilnego realizujących zadania na terenie powiatu średzkiego.


Za uczestnictwo w wielu akcjach policyjnych zmierzających do poprawy bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na terenie całego powiatu nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu otrzymali asp. Krzysztof Rudy i mł. asp. Tomasz Hadroń. Wyróżnionym pracownikiem cywilnym została p. Marianna Kluczyńska realizująca zadania administracyjno – biurowe w sekretariacie Wydziału Kryminalnego.

W czasie uroczystości na wyższe stopnie policyjne awansowało 17 funkcjonariuszy KPP w Środzie Śląskiej:

- na stopień podkomisarza Policji: Piotr Jamik

- na stopień aspiranta sztabowego Policji: Paweł Rosenbeiger, Dariusz Szewczy

- na stopień starszego aspiranta Policji: Paweł Chiciński

- na stopień aspiranta Policji: Mariusz Błach, Piotr Chrzanowski, Łukasz Łukawski, Mariusz Nowak

- na stopień sierżanta sztabowego Policji: Remigiusz Mazurkiewicz, Marcin Moheit vel Makowski, Tomasz Podolski, Krzysztof Zenka

- na stopień starszego sierżanta Policji: Arkadiusz Hibner, Rodżer Marciniak, Weronika Paczkowska-Marcińczyk, Dominika Winiarska, Krzysztof Wochnik.

(mk)

fot. mk, KPP


Nie zatrzymuj tej wiadomości – podaj dalej!

NAJNOWSZE PUBLIKACJE:


Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
Kontakt w sprawie Twojej reklamy: +48 500 027 343 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.