Jak już informowaliśmy, 9 maja firma Invicti podpisała z syndykiem umowę na wynajem pomieszczeń w budynku byłego szpitala w Środzie Śląskiej.
– Pierwsze usługi to kwestia miesiąca lub dwóch – mówił Grzegorz Kyrcz, prezes spółki Invicti.
Oferty na prowadzenie działalności medycznej w średzkim szpitalu złożyły dwa podmioty. Pierwsza była mało konkretna, drugą kompleksową złożyła spółka Invicti.
– Oferty, mimo wcześniejszego zainteresowania, nie złożył Gemini-Med świadczący w powiecie nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. Były też propozycje na częściową działalność, lecz te nas nie interesowały – wyjaśnia Jacek Hampelski, dyrektor operacyjny w Ziemmerman Filipiak Restrukturyzacja, syndyk masy upadłościowej PCZ.
Umowę podpisano w średzkim starostwie, w asyście władz powiatu.
– To pierwszy krok do normalizacji sytuacji w służbie zdrowia na terenie powiatu średzkiego. Wspólnie z syndykiem wybraliśmy podmiot, który dał najlepsze gwarancje i rękojmię na dalszą działalność, który rozwinie usługi medyczne w Środzie Śląskiej. Będziemy mu pomagać, aby było ich jak najwięcej – mówił starosta Burdzy.
Co planuje spółka? W pierwszej kolejności stworzenie profesjonalnego i nowoczesnego zakładu opiekuńczo-leczniczego, w którym poza całodobową opieką prowadzone będą zajęcia terapeutyczno-rehabilitacyjne. Planowany jest oddział specjalistycznej rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej, i ogólnoustrojowej.
– Nasza oferta skierowana będzie do osób starszych, schorowanych, również w średnim wieku, które wymagają specjalistycznej opieki i rehabilitacji. Podobny zakład prowadzimy w Brzegu Dolnym. Mamy tam 101 miejsc i tylu pacjentów. Kiedy inni mają niedobór pacjentów do nas jest kolejka – poinformował Grzegorz Kyrcz, prezes spółki Invicti.
W przyszłości spółka będzie chciała uruchomić oddział pediatrii. Aby stało się to możliwe Narodowy Fundusz Zdrowia musi ogłosić konkurs. Najbardziej dalekosiężne plany to: uruchomienie bloku operacyjnego, przychodni z pełnym zakresem usług specjalistycznych a także całodobowej apteki.
– Jeżeli wszystko dojdzie do skutku i uda nam się kupić w całości budynek szpitala, wtedy będziemy myśleć o remoncie i szukać odpowiednich usług dopasowanych do potrzeb społeczeństwa – tłumaczy Kyrcz.
(rfp) fot. ers
1. <Lepszy dobór kadry....< To teoria, a praktyka jest taka, że UM zmienił się ...