poniedziałek 09.12.2019

Imieniny: Wieslawa Leokadii

 
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

WYCINAJĄ WIEKOWE LIPY W MALCZYCACH (list do redakcji)

mazurowicka wycinka lip 7.05.2018 KopiaW Malczycach przy ulicy Mazurowickiej, w związku z budową chodnika, rozpoczęto wycinkę lip. W tej sprawie skontaktowała się z nami jedna z naszych czytelniczek.

 

- Chciałabym zainteresować Państwa trwającą od wczoraj w Malczycach wycinką wiekowych, pięknych lip rosnących wzdłuż ulicy Mazurowickiej. Załączam zdjęcia z wczoraj tj.7.05.2018 – informuje nas czytelniczka. - Na stronie urzędu gminy nie ma żadnej informacji na temat wycinki, poprosiłam więc urząd mailowo o poświadczenie legalności działań, ale nie otrzymałam na razie odpowiedzi – dodaje mieszkanka Malczyc podkreślając, że przeprowadzana wycinka ma związek z budową w tym miejscu chodnika.

Z zapytaniem o legalność działań i stan drzew, o których wspominała kobieta, zwróciliśmy się do Urzędu Gminy Malczyce.

Drzewa były zmurszałe i w wielu miejscach puste

Jak wyjaśniają urzędnicy, decyzja o wycince lip została zaopiniowana pozytywnie przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Przeprowadzono kontrolę i sprawdzono stan sanitarny lip. Niestwierdzono zasiedleń gatunków chronionych, czy nietoperzy. Ustalono również, że w powstającym chodniku zagospodarowane zostanie około 1,5 metra zieleni, a rosnące lipy stwarzają zagrożenie.

- Drzewa są stare i obmurszałe, w wielu miejscach puste – wyjaśniają urzędnicy.

Jak podkreślają w rozmowie z nami, decyzja o wycince lip została również podyktowana petycjami mieszkańców, w których zwracano uwagę na fakt, że drzewa te wywarzają chodnik, a także ze względu na swój stan zagrażają zaparkowanym na ulicy pojazdom.

Puste w środku drzewa, jak informują pracownicy, często były również miejscem, w którym składowano śmieci. Stąd decyzja o ich wycince została zaopiniowana pozytywnie przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

(red) fot. czytelniczka{jcomments on}

mazurowicka wycinka lip 1 7.05.2018

mazurowicka wycinka lip 2 7.05.2018

mazurowicka wycinka lip 3 7.05.2018

mazurowicka wycinka lip 7.05.2018

mazurowicka wycinka lip 7.05.2018 Kopia

Dokumentacja zdjęciowa prezentująca stan drzew przed wycinką

lipy 01

lipy 02

lipy 03

lipy 04

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację