ZBIERALI KREW DLA POLSKI
W piątek 22 czerwca do Środy Śląskiej (na parking marketu Intermarche) zawitała już po raz trzeci ekipa z Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa do poboru krwi, w ramach akcji „Zbieramy krew dla Polski”.
- Akcja promocyjna oraz oddawanie honorowo krwi odbyło się w godzinach 9.00 – 13.00 - mówi szefowa średzkiego PCK, Mariola Szczepan. - Akcja spotkała się z zainteresowaniem mieszkańców Środy Śląskiej i okolic.
Do poboru krwi, przed marketem Intermarché, zgłosiło się 25 osób, w tym kilka po raz pierwszy. Ostatecznie krew oddało 16 osób, z czego pozyskano 7200 ml cennego płynu.



Niestety, nie wszyscy w tym dniu mogli wziąć udział w akcji z różnych przyczyn zdrowotnych i proceduralnych.
Oprócz poboru krwi zorganizowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych m.in. konkursy plastyczne, konkurs wiedzy czerwonokrzyskiej oraz pokazy pierwszej pomocy.
Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Dla wszystkich zainteresowanych była kawa i herbata.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację i prowadzenie akcji „Zbieramy krew dla Polski”.
(MS)
Nie zatrzymuj tej wiadomości – podaj dalej!
NAJNOWSZE PUBLIKACJE:
Złoto dla Oli! 10-latka z Jugowca triumfuje na Polish Open Cup 2025!
Seniorzy ze Środy Śląskiej na V Wrocławskich Dniach Gerontologii!
Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Środzie Śląskiej
Piłkarskie zakończenie rundy jesiennej!
Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.

