REWITALIZACJA KRYNICZNA - UMOWA JUŻ PODPISANA

Rewitalizacja Kryniczna 0Nowoczesne i bezpieczne miejsce do rekreacji i aktywności sportowej powstanie przy świetlicy wiejskiej w Krynicznie. 13 lutego w Urzędzie Miejskim podpisano umowę na ciąg dalszy rewitalizacji tego terenu, która rozpoczęła się w ub. roku.

 

Umowa podpisana przez burmistrza Środy Śląskiej Adama Rucińskiego z firmą ZETKA z Góry obejmuje szeroki zakres prac budowlanych. Znalazły się w nim m.in.: budowa wielofunkcyjnego i oświetlonego boiska z nawierzchnią poliuretanową, budowa chodników i oświetlenia, budowa drewutni i budynku gospodarczego, nasadzenia, a także ocieplenie istniejącego budynku świetlicy wiejskiej.

Koszt zaplanowanych na ten rok prac to ponad 590 tys. zł, a termin wykonania ustalono na koniec czerwca br. Rewitalizację terenu rozpoczęto jeszcze w ubiegłym roku, kiedy to powstała droga, parking oraz elementy wyposażenia placu, m.in. siłownia zewnętrzna.

– Kryniczno zdecydowanie zasługuje na takie miejsce wypoczynku i rekreacji. Ponadto jest miejscem objętym Lokalnym Programem Rewitalizacji, dzięki czemu na to zadanie mogliśmy otrzymać dotację ze środków Unii Europejskiej – mówi Adam Ruciński, burmistrz Środy Śląskiej.

Całość inwestycji w Krynicznie zaplanowano na 971 tys. zł, z czego ponad 650 tys. zł udało się pozyskać ze środków zewnętrznych – 30 tys. zł z programu „Odnowa wsi dolnośląskiej” i 621 tys. zł z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, dzięki wysoko ocenionym wnioskom o dofinansowanie przygotowanym przez Katarzynę Kuleszę i Monikę Szymanowską z Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy.

– Bardzo się cieszę, że gmina pozyskała fundusze i inwestycja w Krynicznie będzie zrealizowana. Ucieszą się mieszkańcy i młodzież, którzy korzystać będą z nowego boiska i terenu przy świetlicy – z satysfakcją mówi Leszek Maciejewski, radny Rady Miejskiej reprezentujący Kryniczno, Rakoszyce, Gozdawę i Wojczyce.

(um) fot. ug

Rewitalizacja Kryniczna 1

Rewitalizacja Kryniczna 2

Podpisanie umowy na rewitalizację terenu przy świetlicy wiejskiej w Krynicznie

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację