środa 19.02.2020

Imieniny: Arnolda Jozefa Konrada

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

"Piszę, aby przestrzec przed takimi praktykami" (list)

"Piszę, aby przestrzec przed takimi praktykami" (list)

14.08. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Witam. Dziś nasz budynek w Środzie Śląskiej odwiedził Pan przedstawiający się jako pracownik Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Informował o umowie, która się kończy oraz o braku wpłat za faktury, chcąc "wyciągnąć" informacje z rachunków.

Wracając z pracy zadzwoniłem do PGNiG, aby uzyskać informację kto to jest. Poinformowano mnie, że ich firma nie wysyła akwizytorów do domów. Gdy wróciłem Pan był jeszcze w domu i okazało się, że jest on z firmy Fortum i oferuje nową umowę na prąd,  gaz oraz pakiet ubezpieczenia. Pan motał się i kłamał na każdym kroku, zostając przy swoich racjach i mówił o obowiązku podpisania umowy. Został wyproszony na szczęście.

Piszę do państwa, aby przestrzec przed takimi praktykami, jakie dziś miały miejsce i to w centrum miasta. Dzwoniąc do firmy Fortum poinformowano mnie, że mogę zgłosić takie coś tylko listownie. Może po prostu takie praktyki są u nich standardem?

Pozdrawiam serdecznie

Rafał

(nazwisko tylko dla redakcji)

 

 
Komentarzy (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ludzie nie dawajcie się nabierać na bajeczki takich domokrążców bo źle to się skończy. Podpiszecie umowę a potem płacz i płać. Dostawcy mediów często ogłaszają iż takich ludzi w teren nie kierują. Nie wierzyć takim ludziom i nie będzie problemów.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja zawsze dziękuję za usługi tego typu domokrążcom. Umowy z dostawcami mediów podpisuję w ich biurze a nie poprzez ludzi z terenu. Zresztą dostawcy mediów od dawna ostrzegają że takich ludzi w teren nie wysyłają i nie są oni od nich. Tyle w temacie.

This comment was minimized by the moderator on the site

Cwaniaków którzy chcą żyć z czyjejś krwawicy jest mnóstwo. W ogóle takie podpisywanie czegoś w domu powinno być zakazane. A najlepiej to na dzień dobry wysyłać w cholerę takich ludzi którzy próbują wcisnąć jakieś podejrzane umowy.

This comment was minimized by the moderator on the site

Bardzo dobrze że takie sprawy są nagłaśniane bo cwaniaków coraz więcej i pakują ludzi w kłopoty. Nic nie podpisujcie bo to wszystko jakieś podejrzane firmy które chcą wam wcisnąć dziwne umowy. Pytanie dlaczego takie coś nie jest ścigane z urzędu?!

This comment was minimized by the moderator on the site

Oczywiście, że takie zachowanie takich akwizytorów to standard. I to nie tylko w tej akurat firmie. Takich firm jest cała masa. Sam pracowałem w takiej firmie ( na szczęście, tyle że nie moje ale tych firm) mi kazali chodzić tylko po firmach. Zasada była jedna. Podpisujesz na pierwszym wejściu umowę biznesową, z której nie ma możliwości wymiksowania się. Później firma idzie z torbami. To tak w dużym skrócie. Z umowami po domach jest podobnie,...

Oczywiście, że takie zachowanie takich akwizytorów to standard. I to nie tylko w tej akurat firmie. Takich firm jest cała masa. Sam pracowałem w takiej firmie ( na szczęście, tyle że nie moje ale tych firm) mi kazali chodzić tylko po firmach. Zasada była jedna. Podpisujesz na pierwszym wejściu umowę biznesową, z której nie ma możliwości wymiksowania się. Później firma idzie z torbami. To tak w dużym skrócie. Z umowami po domach jest podobnie, tyle że w skali mini ( mini dla firmy z którą się ją podpisze), ale podobnie nie da się z niej wypisać. Przynajmniej nie łatwo. Więc ostrzegam, nie podpisuj jeden z drugim niczego na kolanie. Potem będziesz płakał (ła)

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Najgorsze że zazwyczaj wciskają to ludziom starszym którzy później nie potrafią się z tego wycofać i płacą jakieś horrendalne dodatkowe opłaty. Jedynym rozwiązaniem jest nagłaśnianie takich prób oszustwa i przestrzeganie ludzi przed podpisywaniem czegokolwiek.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

stihl

komnet internet

drewno kominkowe

Serwis

panele 5kw

hydrotech do gazety nowa reklama

zuk baner

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

0001

allago reklama kino Obszar roboczy 1

nadania i odbiory 18

handlo trans

 

taxi stas