sobota 24.02.2024

Imieniny: Macieja Marka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Wiosna, ach to Ty! (list)

SkomentujKorzystając z pięknej, wiosennej pogody wybrałam się na przejażdżkę rowerem. Jechałam z Cesarzowic do Piersna. Był to Wielkanocny Poniedziałek. Podziwiałam wiosenną zieleń, drzewa, pola i nie spostrzegłam nawet jak sznurowadło nawija mi się cały czas na pedał roweru. Gdy zauważyłam co się stało, leżałam już na drodze, usiłując uwolnić się z pułapki.Zabawna sytuacja, tym bardziej, że choć byłam na poboczu, zatrzymałam cały ruch. Wokół mnie stało kilka samochodów. Dziś, gdy pocieram bolące jeszcze kolano, uśmiecham się i myślę sobie: "warto było się przewrócić", bo przekonałam się, że wokół jest naprawdę dużo dobrych, życzliwych ludzi, spieszących nieść pomoc. Dziękuję za to im wszystkim: Panu Jankowi Ł., który pomógł przepalić sznurowadło zapalniczką, Panu Krzysztofowi K. oraz wszystkim nieznajomym, którzy zatrzymywali się i pytali czy w czymś pomóc. Serdecznie dziękuję również Panu rowerzyście w kasku, który pierwszy do mnie podszedł i dopytywał wszystkich wokół czy mają nożyk lub coś innego, aby przeciąć zaplątane sznurowadło. Na koniec całego zdarzenia Pan rowerzysta podniósł i podał mi butelkę z wodą, która leżała na asfalcie – życząc dobrego dnia. To był bardzo dobry dzień, ponieważ na nowo uwierzyłam w człowieka.

Opisując to śmieszne wydarzenie wszystkich, którzy podobnie jak ja lubią jeździć na rowerze, pragnę prosić o ostrożną jazdę zwłaszcza w miejscach, gdzie nie ma wyznaczonych ścieżek rowerowych, bo cudnie, że są dobrzy ludzie, ale na drodze o tak dużym nasileniu ruchu moja przygoda mogła skończyć się zupełnie inaczej.

Nośmy odblaski, kaski i głowę na karku, bo to nie wstyd, a może uratować życie. Wiosna! Na drogach coraz więcej rowerów – bądźmy rozważni!

 

Elżbieta Kroczak

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

Nie przegap tych artykułów.