środa 29.11.2023

Imieniny: Błażeja Saturnina

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


1 listopada. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo

SkomentujJuż dziś 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych. To czas refleksji i wspomnień. To dzień, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich. Jak co roku, średzcy policjanci w tym szczególnym okresie również będą czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg i osób odwiedzających cmentarze. Wzmożone działania średzkiej Policji będą ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Pamiętajmy jednak o tym, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.Apelujemy do kierowców o ostrożność, wyrozumiałość i życzliwość, a także dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu, jak również stosowaniu się do poleceń wydawanych przez policjantów pełniących służbę w rejonie cmentarzy. Zróbmy wszystko, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu swojej podróży, po czym wrócił równie bezpiecznie do domu.

Funkcjonariusze średzkiej drogówki zapewnią płynność poruszania się pojazdów w rejonie cmentarzy, a także będą reagować na wszelkie wykroczenia popełniane nie tylko przez kierujących, ale również przez pieszych. Działania "ZNICZ 2023" ukierunkowane są na utrzymanie drożności dróg dojazdowych, eliminowanie nietrzeźwych kierujących i egzekwowanie od uczestników ruchu przestrzegania przepisów, szczególnie w zakresie stosowania pasów bezpieczeństwa i sposobu przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.

Przed podróżą sprawdźmy także stan techniczny naszego samochodu. Bądźmy wypoczęci i pokonujmy trasę etapami, robiąc przerwy na odpoczynek.

Przypominamy, iż niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę i jazda po spożyciu alkoholu!

Nie zapominajmy, iż okresie świąt znacznie wzrasta natężenie ruchu, w szczególności w okolicach cmentarzy. Listopadowa pogoda utrudnia prowadzenie pojazdu. Dostosujmy prędkość do panujących warunków drogowych. Warto jechać wolniej, aby bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.

Również piesi powinni pamiętać o bezpiecznym zachowaniu się na drodze, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Przechodzenie przez jezdnie powinno odbywać się tylko na oznaczonych przejściach dla pieszych lub w wyznaczonych w tym okresie miejscach. Policjanci przypominają także o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Pamiętajmy, że bycie bezpiecznym w dużej mierze zależy od nas samych i od tego, czy jesteśmy widoczni.

Życzymy bezpiecznych wyjazdów i powrotów, spokoju oraz pełnych zadumy i refleksji odwiedzin na grobach bliskich.

KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

handlo

warsztat 336224 px

bus baner

Nie przegap tych artykułów.