Wydrukuj tę stronę
35-letni mężczyzna odpowie za przestępstwa narkotykowe

35-letni mężczyzna odpowie za przestępstwa narkotykowe

25.02. 2019

Trzy najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie mężczyzna, którego zatrzymali średzcy policjanci w związku z uprawą i posiadaniem środków psychotropowych i odurzających.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, w toku wykonywanych czynności ustalili, a następnie zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu legnickiego w związku przestępstwami narkotykowymi. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę funkcjonariusze ujawnili 5 krzaków konopi innej niż włóknista, a przy nim samym kilkadziesiąt porcji amfetaminy.

- W toku prowadzonego postępowania policjanci udowodnili zatrzymanemu przestępstwo posiadania środków psychotropowych w postaci amfetaminy. 35-latek odpowie również za uprawę marihuany, która to uprawa mogła dostarczyć znacznych ilości narkotyku oraz za udzielanie środków odurzających i psychotropowych innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska, rzeczniczka średzkiej KPP.

Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

- Przestępstwo udzielania innym osobom środków odurzających lub substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zabronione jest karą do 10 lat pozbawienia wolności - przypomina policjantka.

(rol/ms) / fot. policja.pl