środa 07.06.2023

Imieniny: IGORA Roberta Wiesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Aneta, młoda mama i żona, walczy z mukowiscydozą. “Według statystyk powinnam już nie żyć”

SkomentujAneta Leńska od urodzenia choruje na mukowiscydozę, śmiertelną genetyczną chorobę. Od trzech miesięcy jest szczęśliwą mamą Alana i bardzo nie chce opuścić swojego synka.


'


28-latka oprócz mukowiscydozy, wyniszczającej jej organizm, cierpi również na szereg chorób współistniejących: cukrzycę, niewydolność trzustki, przewlekłe zapalenie zatok, stłuszczenie wątroby, niedoczynność tarczycy i tężyczkę. Jest po kilku udarach mózgu.

Mimo to kobieta nie poddaje się i próbuje normalnie żyć. Dolnoślązaczka jest na co dzień trenerem wokalnym i wokalistką. Śpiew to jej największa pasja. - Uwielbiam to co robię, to motywuje mnie do walki z chorobą i nie wyobrażam sobie życia bez śpiewu. Dzięki temu nie traktuję mojego zawodu jak pracy. Spełniam się w tym co robię i realizuję marzenia - mówi pani Aneta. Jednak z każdym kolejnym rokiem stan zdrowia kobiety pogarsza się. Wydolność płuc spada, a pani Anecie coraz trudniej funkcjonować.

- Życie chorych to tysiące tabletek rocznie, miesiące rehabilitacji, pobytów w szpitalach i co najgorsze, społecznej izolacji. W tej chwili bez leków jedynym ratunkiem jest przeszczep płuc, ale nie każdy ma szansę doczekać lub przeżyć go. Od paru lat na rynku dostępne są leki przyczynowe, które diametralnie poprawiają funkcjonowanie i życie chorych. Nazywa się je eliksirem życia dla osób na co dzień walczących z mucodusicielką - opisuje pani Aneta. W większości krajów europejskich leki te są refundowane, jednak w Polsce kosztują one ponad milion złotych rocznie! 

Pani Aneta pragnie funkcjonować jak zdrowy człowiek i nie bać się, że jutro nie nadejdzie. Pragnie spełniać się w roli matki i obserwować, jak jej syn dorasta. - W imieniu swoim i wszystkich chorych na mukowiscydozę zwracam się z prośbą o pochylenie się nad naszym losem, przecież każde życie ludzkie ma najwyższą wartość i nie powinno być wyceniane przez nikogo. Będę walczyła o siebie i innych, dopóki starczy mi sił - apeluje 28-latka. 

Panią Anetę można wesprzeć poprzez wpłatę na zrzutkę, której celem jest zakup rocznej terapii przyczynowej w leczeniu mukowiscydozy oraz opłata za dojazdy i pobyt.

Młoda mama jest również aktywna w mediach społecznościowych, a swoje życie opisuje na facebooku i instagramie.

OLO

content e0221f0f 1d2d 448e ab95 030e29293c4f
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Na takie akcje straż miejska ma czas szkoda że na przejściu koło szkoły podstawowej nigdy nikogo ...
Nie wiem kto jest odpowiedzialny za organizacje dnia dziecka ale uwaga ludzie na scenie śpiewali ALKOHOLICZKA ...
Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.06.2023 08:42 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI czy KOLEKCJI ANTYKÓW ... 603 - 567 - 304Kupię stare: Obrazy…

26.05.2023 12:50 wrote:

 Oferuję wapno nawozowe w cenie 25zł netto za tonę. Kontakt: 885 965 342…

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

handlo trans

ogrody pawlowski trawniki www


taxi stas