sobota 21.05.2022

Imieniny: Jana WiktoraAneta, młoda mama i żona, walczy z mukowiscydozą. “Według statystyk powinnam już nie żyć”
Aneta Leńska od urodzenia choruje na mukowiscydozę, śmiertelną genetyczną chorobę. Od trzech miesięcy jest szczęśliwą mamą Alana i bardzo nie chce opuścić swojego synka.

28-latka oprócz mukowiscydozy, wyniszczającej jej organizm, cierpi również na szereg chorób współistniejących: cukrzycę, niewydolność trzustki, przewlekłe zapalenie zatok, stłuszczenie wątroby, niedoczynność tarczycy i tężyczkę. Jest po kilku udarach mózgu.

Mimo to kobieta nie poddaje się i próbuje normalnie żyć. Dolnoślązaczka jest na co dzień trenerem wokalnym i wokalistką. Śpiew to jej największa pasja. - Uwielbiam to co robię, to motywuje mnie do walki z chorobą i nie wyobrażam sobie życia bez śpiewu. Dzięki temu nie traktuję mojego zawodu jak pracy. Spełniam się w tym co robię i realizuję marzenia - mówi pani Aneta. Jednak z każdym kolejnym rokiem stan zdrowia kobiety pogarsza się. Wydolność płuc spada, a pani Anecie coraz trudniej funkcjonować.

- Życie chorych to tysiące tabletek rocznie, miesiące rehabilitacji, pobytów w szpitalach i co najgorsze, społecznej izolacji. W tej chwili bez leków jedynym ratunkiem jest przeszczep płuc, ale nie każdy ma szansę doczekać lub przeżyć go. Od paru lat na rynku dostępne są leki przyczynowe, które diametralnie poprawiają funkcjonowanie i życie chorych. Nazywa się je eliksirem życia dla osób na co dzień walczących z mucodusicielką - opisuje pani Aneta. W większości krajów europejskich leki te są refundowane, jednak w Polsce kosztują one ponad milion złotych rocznie! 

Pani Aneta pragnie funkcjonować jak zdrowy człowiek i nie bać się, że jutro nie nadejdzie. Pragnie spełniać się w roli matki i obserwować, jak jej syn dorasta. - W imieniu swoim i wszystkich chorych na mukowiscydozę zwracam się z prośbą o pochylenie się nad naszym losem, przecież każde życie ludzkie ma najwyższą wartość i nie powinno być wyceniane przez nikogo. Będę walczyła o siebie i innych, dopóki starczy mi sił - apeluje 28-latka. 

Panią Anetę można wesprzeć poprzez wpłatę na zrzutkę, której celem jest zakup rocznej terapii przyczynowej w leczeniu mukowiscydozy oraz opłata za dojazdy i pobyt.

Młoda mama jest również aktywna w mediach społecznościowych, a swoje życie opisuje na facebooku i instagramie.

OLO

content e0221f0f 1d2d 448e ab95 030e29293c4f

  • Aktor powiedział(a) Więcej
    Za zaoszczędzone z lekkiej zimy i rezygnacji koszenia co kupicie Panowie? godzinę temu.
  • Bratek powiedział(a) Więcej
    Było trzeba łąki siać, teraz to nie kosimy he he he godzinę temu.
  • Abc powiedział(a) Więcej
    Mylisz winę z zamiarem. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …