poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Chciała popełnić samobójstwo i odkręciła butlę z gazem...

Chciała popełnić samobójstwo i odkręciła butlę z gazem...

Śr, 03.06.2020 21:34

- Funkcjonariusze w ostatniej chwili weszli do pokoju, w którym zabarykadowała się mieszkanka powiatu średzkiego z zamiarem popełnienia samobójstwa - podkreśla asp. szt. Marta Stefanowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śl.Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące mieszkanki powiatu średzkiego, która zamknęła się w pokoju z butlą z gazem z zamiarem popełnienia samobójstwa. Natychmiast skierował pod wskazany adres policjantów.

Funkcjonariusze zaraz po wejściu do mieszkania wyczuli wyraźną woń ulatniającego się gazu. Drzwi do pokoju, w którym miała przebywać kobieta, były zamknięte na klucz, a z wnętrza słychać było charakterystyczny dźwięk wydobywającego się gazu z butli, którą wcześniej 66-latka odłączyła od instalacji w kuchni.

Kobieta nie reagowała na wezwanie do otworzenia drzwi i krzyczała, że wysadzi budynek. Słychać było też dźwięk odpalanych zapałek. Policjanci mając na uwadze realne zagrożenie dla życia i zdrowia oraz wiedząc, że nie ma ani chwili do stracenia, w celu ratowania  życia i zdrowia kobiety, ale również wszystkich mieszkańców budynku wielorodzinnego, podjęli decyzję o wyważeniu drzwi.

Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii. Bowiem po wejściu do pokoju okazało się, że drzwi od wewnątrz były zabarykadowane za pomocą krzesła, za którym stała wersalka. Siedziała na niej kobieta, a przed nią znajdowała się 11-kilogramowa butla z gazem Propan-Butan, z której wydobywał się ogień skierowany w jej stronę.

Gdy jeden z funkcjonariuszy zakręcał zawór z gazem i zabezpieczał butlę przed wybuchem, drugi zaopiekował się kobietą, udzielając jej pomocy przedmedycznej. 66-latka miała spaloną część włosów i uskarżała się na ból nadgarstka.

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych nie doszło do wybuchu gazu. Narażając własne życie i zdrowie policjanci zapobiegli tragedii, do jakiej mogło dojść w budynku wielorodzinnym.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
powrót na górę
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 4 godziny temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 4 godziny temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 5 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 5 godzin temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 6 godzin temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.dyr.G.Borowski-bardzo ciekawe i nowatorskie w swojej formie art.zamieszcza pani Ania Celuch-zawsze z... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM