Wydrukuj tę stronę
Kolizje i pijani kierowcy - policja podsumowuje akcję „Boże Narodzenie 2019”

Kolizje i pijani kierowcy - policja podsumowuje akcję „Boże Narodzenie 2019”

30.12. 2019

W dniach 24-29 grudnia średzcy policjanci realizowali działania pn.: „Boże Narodzenie 2019”. Podczas 6 dni funkcjonariusze interweniowali ponad 100 razy, zatrzymywali sprawców na gorącym uczynku, a także nietrzeźwych kierujących. Czuwali również nad bezpieczeństwem na drogach. Chociaż nie obyło się bez kolizji, to najważniejsze, że na średzkich drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Podczas działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzali stosowanie się kierujących do obowiązujących ograniczeń prędkości, a także respektowanie przez nich przepisów dotyczących stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Ponadto reagowali na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności polegające na nie stosowaniu przez pieszych poza obszarem zabudowanym po zmierzchu elementów odblaskowych.

Przez sześć dni działań na terenie powiatu średzkiego odnotowano 9 kolizji. Było z pewnością bezpiecznie, bowiem nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Tym razem. Mogło być jednak inaczej, ponieważ kilka osób nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu wsiadło za kierownicę samochodu i na rower po spożyciu alkoholu.

Policjanci wyeliminowali z ruchu łącznie 10 kierujących, w tym 4 nietrzeźwych kierujących samochodami, 4 nietrzeźwych rowerzystów i dwóch miłośników jednośladów, którzy poruszali się w stanie po użyciu alkoholu.

Podczas działań policjanci przeprowadzili 116 różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku 11 sprawców.

Oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

fot. policja, zdj. ilustracyjne

Udostępnij ten artykuł: