Przejdź do głównej treści

Imieniny:


RAZEM

Brutalny atak nożem kuchennym! Zadał kobiecie kilka ciosów i uciekł z miejsca zdarzenia

 

 

29-latek próbował zabić kobietę. 71-latka cudem uszła z życiem. Do zdarzenia doszło 18 października na terenie gminy Kostomłoty.


 

 

21 października br. Sąd Rejonowy II Wydział Karny w Środzie Śląskiej, po rozpoznaniu wniosku prokuratora Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej, zastosował wobec mieszkańca gminy Kostomłoty, który podejrzany jest o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k. i art. 156 § 1 pkt 2 k.k w zw. z art. 11 § 2 k.k., środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

- Jerzy Sz., lat 29, podejrzany jest o to, że w dniu 18 października 2024 roku na terenie gminy Kostomłoty, działając w zamiarze pozbawienia życia Zofii M., dwukrotnie uderzył ją nożem kuchennym w klatkę piersiową w okolice serca oraz w nadbrzusze, powodując ranę kłutą tylnej ściany serca z uszkodzeniem tętnicy wieńcowej i żył serca oraz ranę kłutą lewego nadbrzusza, czym spowodował u niej ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na udzieloną pokrzywdzonej niezwłoczną pomoc medyczną - informuje Karolina Stocka-Mycek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Jerzy Sz., który zaatakował 71-letnią kobietę uciekł z miejsca zdarzenia, ale już po około dwóch godzinach został zatrzymany przez funkcjonariuszy średzkiej Policji. W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

- Podejrzanemu za zarzucany czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, jak i kara dożywotniego pozbawienia wolności - podsumowuje prok. Karolina Stocka-Mycek.  

(rol)

Aktualizacja: 26.10.2024 | 11:58

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ

ARTYKUŁY PARTNERÓW

Miejsce na Twoją reklamę
tel. kom. +48 500 027 343
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.