czwartek 24.09.2020

Imieniny: Gerarda Teodora

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Dziś oficjalnie otwarto żłobek w Kostomłotach

Dziś oficjalnie otwarto żłobek w Kostomłotach

31.01. 2020

Miniony rok można podsumować jako korzystny dla niemal wszystkich grup wiekowych mieszkańców gminy Kostomłoty. Z nowych inwestycji, których realizację rozpoczęto w 2019 r. mogą korzystać zarówno najmłodsi, za sprawą nowo wybudowanego żłobka "Wesołe Skrzaty", jak i seniorzy, którym zapewniono opiekę w nowo powstałym Dziennym Domu Opieki Senior+ w Osieku.

W ostatnim dniu stycznia odbyło się uroczyste przecięcie wstęg, symbolizujące oddanie obiektów do użytku. O uroczystości w Osieku poinformujemy wkrótce, a teraz zaczynamy od otwarcia pierwszego Publicznego Żłobka w Kostomłotach.

W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli - poseł na Sejm RP Paweł Hreniak , wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Stefan Augustyn, starostowie powiatu średzkiego Krzysztof Szałankiewicz i Sebastian Burdzy, wójt gminy Kostomłoty Janina Gawlik, dyrektor żłobka Renata Jamrozik oraz włodarze ościennych gmin, przedstawiciele instytucji powiatowych, lokalni samorządowcy, pracownicy placówki i wielu innych gości.

Żłobek Publiczny "Wesołe Skrzaty" w Kostomłotach jest w stanie pomieścić 60 dzieci do 3 roku życia.  Obiekt podzielono na trzy oddziały, zależne od wieku dziecka. W skład nowo powstałego budynku wchodzą: sale zabaw, sypialnie, łazienki, szatnia, kuchnia, kotłownia, pokój pielęgniarki, pokoje administracyjne oraz plac zabaw. Wszystko wyposażone zostało w barwny i nowoczesny sprzęt zabawowo – dydaktyczny.  – Powstały kompleks ma pozwolić osobom zamieszkującym gminę Kostomłoty powrócić na rynek pracy, nie martwiąc się przy tym o opiekę nad dziećmi  – mówiła wójt gminy Kostomłoty Janina Gawlik.

Goście gratulowali wójtowej pozyskania środków na budowę inwestycji, życząc przy tym dalszych sukcesów oraz miłej współpracy z zarządem żłobka.   

Warto przypomnieć, że wartość całkowita inwestycji wyniosła 3 517 726,11 złotych. Z czego na wyposażenie oraz jego uruchomienie gmina Kostomłoty otrzymała 2 989 814,11 złotych dofinansowania z programu rządowego Maluch+.

Obecnie w placówce zatrudnionych zostało dwanaście opiekunek, trzy panie sprzątające i dwie panie w administracji, w tym pani dyrektor.  – Pragnę wszystkich zapewnić, że wspólnie z całym personelem poczynimy wszelkie starania, aby żłobek "Wesołe Skrzaty" był placówką godną zaufania rodziców, miejscem, gdzie dziecko jest najważniejsze i czuje się bezpieczne – mówiła dyrektor Renata Jamrozik.

Uroczystość ta była świetną okazją do obejrzenia obiektu. Przy okazji przypominamy, że już jutro (01.02.2020) także będzie taka możliwość, gdyż w placówce zaplanowano Dni Otwarte, na które władze gminy i dyrekcja żłobka zapraszają w godzinach: 10:00 -12:00.

(kb) / fot. kb

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Zdaje się, że powinna być pielęgniarka?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

głowa boli o tych komentarzy skomentował/a Śniadanie Biznesowe w Centrum Kultury Alternatywnej
Boże, jakie te komentarz tępe i z brakiem jakiegokolwiek zrozumienia tematu sama zawiść, zazdrość ni...
No patrząc na twarze, to sami urzędnicy tam byli. A gdzie ci "biznesmeni"??? Widać jakie problemy ma...
No wlasnie pol roku robia placyk z betonu i skonczyc nie moga gdzie oni szpital uruchomia zapomnijci...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.