poniedziałek 25.05.2020

Imieniny: Borysława Grzegorza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Dziś oficjalnie otwarto żłobek w Kostomłotach

Dziś oficjalnie otwarto żłobek w Kostomłotach

31.01. 2020

Miniony rok można podsumować jako korzystny dla niemal wszystkich grup wiekowych mieszkańców gminy Kostomłoty. Z nowych inwestycji, których realizację rozpoczęto w 2019 r. mogą korzystać zarówno najmłodsi, za sprawą nowo wybudowanego żłobka "Wesołe Skrzaty", jak i seniorzy, którym zapewniono opiekę w nowo powstałym Dziennym Domu Opieki Senior+ w Osieku.

W ostatnim dniu stycznia odbyło się uroczyste przecięcie wstęg, symbolizujące oddanie obiektów do użytku. O uroczystości w Osieku poinformujemy wkrótce, a teraz zaczynamy od otwarcia pierwszego Publicznego Żłobka w Kostomłotach.

W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli - poseł na Sejm RP Paweł Hreniak , wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Stefan Augustyn, starostowie powiatu średzkiego Krzysztof Szałankiewicz i Sebastian Burdzy, wójt gminy Kostomłoty Janina Gawlik, dyrektor żłobka Renata Jamrozik oraz włodarze ościennych gmin, przedstawiciele instytucji powiatowych, lokalni samorządowcy, pracownicy placówki i wielu innych gości.

Żłobek Publiczny "Wesołe Skrzaty" w Kostomłotach jest w stanie pomieścić 60 dzieci do 3 roku życia.  Obiekt podzielono na trzy oddziały, zależne od wieku dziecka. W skład nowo powstałego budynku wchodzą: sale zabaw, sypialnie, łazienki, szatnia, kuchnia, kotłownia, pokój pielęgniarki, pokoje administracyjne oraz plac zabaw. Wszystko wyposażone zostało w barwny i nowoczesny sprzęt zabawowo – dydaktyczny.  – Powstały kompleks ma pozwolić osobom zamieszkującym gminę Kostomłoty powrócić na rynek pracy, nie martwiąc się przy tym o opiekę nad dziećmi  – mówiła wójt gminy Kostomłoty Janina Gawlik.

Goście gratulowali wójtowej pozyskania środków na budowę inwestycji, życząc przy tym dalszych sukcesów oraz miłej współpracy z zarządem żłobka.   

Warto przypomnieć, że wartość całkowita inwestycji wyniosła 3 517 726,11 złotych. Z czego na wyposażenie oraz jego uruchomienie gmina Kostomłoty otrzymała 2 989 814,11 złotych dofinansowania z programu rządowego Maluch+.

Obecnie w placówce zatrudnionych zostało dwanaście opiekunek, trzy panie sprzątające i dwie panie w administracji, w tym pani dyrektor.  – Pragnę wszystkich zapewnić, że wspólnie z całym personelem poczynimy wszelkie starania, aby żłobek "Wesołe Skrzaty" był placówką godną zaufania rodziców, miejscem, gdzie dziecko jest najważniejsze i czuje się bezpieczne – mówiła dyrektor Renata Jamrozik.

Uroczystość ta była świetną okazją do obejrzenia obiektu. Przy okazji przypominamy, że już jutro (01.02.2020) także będzie taka możliwość, gdyż w placówce zaplanowano Dni Otwarte, na które władze gminy i dyrekcja żłobka zapraszają w godzinach: 10:00 -12:00.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Zdaje się, że powinna być pielęgniarka?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Tak tak dowożi temu z Ruska i temu do Malczyc chłopak pracuje cza z czegoś Życ nie stety to jest to ...
Z niekłamaną zazdrością patrze jak nasza sąsiednia Gmina się rozwija. Viva Miękinia. A w Środzie od ...
Bravo - Gratulacje. Tyle co Boguś dobrego zrobił z naszą młodzieżą - toż to medal jemu się należy i ...
Jerry-pisz waść po polsku ,bo my dopiero co wstapilim do Unii...:) ps.zamienię 2 kukabury na 1 szpak...

Lokalne ogłoszenia drobne

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…

09.05.2020 07:52 wrote:

Interesują mnie do kupienia starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelana, Ceramika, Figurki, Szkło, kolorowe Szkło z PRL-u, Krysz…