piątek 22.10.2021

Imieniny: Filipa Korduli

Dziś oficjalnie otwarto żłobek w Kostomłotach

Dziś oficjalnie otwarto żłobek w Kostomłotach

Pt, 31.01.2020 20:26

Miniony rok można podsumować jako korzystny dla niemal wszystkich grup wiekowych mieszkańców gminy Kostomłoty. Z nowych inwestycji, których realizację rozpoczęto w 2019 r. mogą korzystać zarówno najmłodsi, za sprawą nowo wybudowanego żłobka "Wesołe Skrzaty", jak i seniorzy, którym zapewniono opiekę w nowo powstałym Dziennym Domu Opieki Senior+ w Osieku.


W ostatnim dniu stycznia odbyło się uroczyste przecięcie wstęg, symbolizujące oddanie obiektów do użytku. O uroczystości w Osieku poinformujemy wkrótce, a teraz zaczynamy od otwarcia pierwszego Publicznego Żłobka w Kostomłotach.

W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli - poseł na Sejm RP Paweł Hreniak , wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Stefan Augustyn, starostowie powiatu średzkiego Krzysztof Szałankiewicz i Sebastian Burdzy, wójt gminy Kostomłoty Janina Gawlik, dyrektor żłobka Renata Jamrozik oraz włodarze ościennych gmin, przedstawiciele instytucji powiatowych, lokalni samorządowcy, pracownicy placówki i wielu innych gości.

Żłobek Publiczny "Wesołe Skrzaty" w Kostomłotach jest w stanie pomieścić 60 dzieci do 3 roku życia.  Obiekt podzielono na trzy oddziały, zależne od wieku dziecka. W skład nowo powstałego budynku wchodzą: sale zabaw, sypialnie, łazienki, szatnia, kuchnia, kotłownia, pokój pielęgniarki, pokoje administracyjne oraz plac zabaw. Wszystko wyposażone zostało w barwny i nowoczesny sprzęt zabawowo – dydaktyczny.  – Powstały kompleks ma pozwolić osobom zamieszkującym gminę Kostomłoty powrócić na rynek pracy, nie martwiąc się przy tym o opiekę nad dziećmi  – mówiła wójt gminy Kostomłoty Janina Gawlik.

Goście gratulowali wójtowej pozyskania środków na budowę inwestycji, życząc przy tym dalszych sukcesów oraz miłej współpracy z zarządem żłobka.   

Warto przypomnieć, że wartość całkowita inwestycji wyniosła 3 517 726,11 złotych. Z czego na wyposażenie oraz jego uruchomienie gmina Kostomłoty otrzymała 2 989 814,11 złotych dofinansowania z programu rządowego Maluch+.

Obecnie w placówce zatrudnionych zostało dwanaście opiekunek, trzy panie sprzątające i dwie panie w administracji, w tym pani dyrektor.  – Pragnę wszystkich zapewnić, że wspólnie z całym personelem poczynimy wszelkie starania, aby żłobek "Wesołe Skrzaty" był placówką godną zaufania rodziców, miejscem, gdzie dziecko jest najważniejsze i czuje się bezpieczne – mówiła dyrektor Renata Jamrozik.

Uroczystość ta była świetną okazją do obejrzenia obiektu. Przy okazji przypominamy, że już jutro (01.02.2020) także będzie taka możliwość, gdyż w placówce zaplanowano Dni Otwarte, na które władze gminy i dyrekcja żłobka zapraszają w godzinach: 10:00 -12:00.

(kb) / fot. kb

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Eugeniusz powiedział(a) Więcej
  Po kostce brukowej rowerem??hahaha ..jesteś chyba tym co jeździ sciezka rowerową autem.Bzdura totalna  5 godzin temu.
 • To ja powiedział(a) Więcej
  CHODZI PO WOLNOŚCI I CIESZY SIĘ WIDOKAMI BO DAJE Z UCHA A BIEDAK SKRZYWDZONY TYLKO SUFIT... 7 godzin temu.
 • Pakto powiedział(a) Więcej
  Dobrze prawisz kolego. Teraz ludzie stają na głowie, pieką ciasta, robią jakieś licytacje,... 7 godzin temu.
 • Kuba powiedział(a) Więcej
  Ponoć ma się dobrze i nadal cieszy się życiem i wolnością. Co mu tam, że kumpel... 8 godzin temu.

Najnowsze artykuły

czwartek / 21.10.2021 / 16:49

Nowe bramy remizy OSP Bukówek zamontowane

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukówku we wrześniu br. otrzymała 15,7 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM