sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Dziś oficjalnie otwarto żłobek w Kostomłotach
Miniony rok można podsumować jako korzystny dla niemal wszystkich grup wiekowych mieszkańców gminy Kostomłoty. Z nowych inwestycji, których realizację rozpoczęto w 2019 r. mogą korzystać zarówno najmłodsi, za sprawą nowo wybudowanego żłobka "Wesołe Skrzaty", jak i seniorzy, którym zapewniono opiekę w nowo powstałym Dziennym Domu Opieki Senior+ w Osieku.


W ostatnim dniu stycznia odbyło się uroczyste przecięcie wstęg, symbolizujące oddanie obiektów do użytku. O uroczystości w Osieku poinformujemy wkrótce, a teraz zaczynamy od otwarcia pierwszego Publicznego Żłobka w Kostomłotach.

W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli - poseł na Sejm RP Paweł Hreniak , wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Stefan Augustyn, starostowie powiatu średzkiego Krzysztof Szałankiewicz i Sebastian Burdzy, wójt gminy Kostomłoty Janina Gawlik, dyrektor żłobka Renata Jamrozik oraz włodarze ościennych gmin, przedstawiciele instytucji powiatowych, lokalni samorządowcy, pracownicy placówki i wielu innych gości.

Żłobek Publiczny "Wesołe Skrzaty" w Kostomłotach jest w stanie pomieścić 60 dzieci do 3 roku życia.  Obiekt podzielono na trzy oddziały, zależne od wieku dziecka. W skład nowo powstałego budynku wchodzą: sale zabaw, sypialnie, łazienki, szatnia, kuchnia, kotłownia, pokój pielęgniarki, pokoje administracyjne oraz plac zabaw. Wszystko wyposażone zostało w barwny i nowoczesny sprzęt zabawowo – dydaktyczny.  – Powstały kompleks ma pozwolić osobom zamieszkującym gminę Kostomłoty powrócić na rynek pracy, nie martwiąc się przy tym o opiekę nad dziećmi  – mówiła wójt gminy Kostomłoty Janina Gawlik.

Goście gratulowali wójtowej pozyskania środków na budowę inwestycji, życząc przy tym dalszych sukcesów oraz miłej współpracy z zarządem żłobka.   

Warto przypomnieć, że wartość całkowita inwestycji wyniosła 3 517 726,11 złotych. Z czego na wyposażenie oraz jego uruchomienie gmina Kostomłoty otrzymała 2 989 814,11 złotych dofinansowania z programu rządowego Maluch+.

Obecnie w placówce zatrudnionych zostało dwanaście opiekunek, trzy panie sprzątające i dwie panie w administracji, w tym pani dyrektor.  – Pragnę wszystkich zapewnić, że wspólnie z całym personelem poczynimy wszelkie starania, aby żłobek "Wesołe Skrzaty" był placówką godną zaufania rodziców, miejscem, gdzie dziecko jest najważniejsze i czuje się bezpieczne – mówiła dyrektor Renata Jamrozik.

Uroczystość ta była świetną okazją do obejrzenia obiektu. Przy okazji przypominamy, że już jutro (01.02.2020) także będzie taka możliwość, gdyż w placówce zaplanowano Dni Otwarte, na które władze gminy i dyrekcja żłobka zapraszają w godzinach: 10:00 -12:00.

(kb) / fot. kb

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" 15 minut temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  7 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…