niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Dziś oficjalnie otwarto żłobek w Kostomłotach

Dziś oficjalnie otwarto żłobek w Kostomłotach

Pt, 31.01.2020 20:26

Miniony rok można podsumować jako korzystny dla niemal wszystkich grup wiekowych mieszkańców gminy Kostomłoty. Z nowych inwestycji, których realizację rozpoczęto w 2019 r. mogą korzystać zarówno najmłodsi, za sprawą nowo wybudowanego żłobka "Wesołe Skrzaty", jak i seniorzy, którym zapewniono opiekę w nowo powstałym Dziennym Domu Opieki Senior+ w Osieku.W ostatnim dniu stycznia odbyło się uroczyste przecięcie wstęg, symbolizujące oddanie obiektów do użytku. O uroczystości w Osieku poinformujemy wkrótce, a teraz zaczynamy od otwarcia pierwszego Publicznego Żłobka w Kostomłotach.

W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli - poseł na Sejm RP Paweł Hreniak , wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Stefan Augustyn, starostowie powiatu średzkiego Krzysztof Szałankiewicz i Sebastian Burdzy, wójt gminy Kostomłoty Janina Gawlik, dyrektor żłobka Renata Jamrozik oraz włodarze ościennych gmin, przedstawiciele instytucji powiatowych, lokalni samorządowcy, pracownicy placówki i wielu innych gości.

Żłobek Publiczny "Wesołe Skrzaty" w Kostomłotach jest w stanie pomieścić 60 dzieci do 3 roku życia.  Obiekt podzielono na trzy oddziały, zależne od wieku dziecka. W skład nowo powstałego budynku wchodzą: sale zabaw, sypialnie, łazienki, szatnia, kuchnia, kotłownia, pokój pielęgniarki, pokoje administracyjne oraz plac zabaw. Wszystko wyposażone zostało w barwny i nowoczesny sprzęt zabawowo – dydaktyczny.  – Powstały kompleks ma pozwolić osobom zamieszkującym gminę Kostomłoty powrócić na rynek pracy, nie martwiąc się przy tym o opiekę nad dziećmi  – mówiła wójt gminy Kostomłoty Janina Gawlik.

Goście gratulowali wójtowej pozyskania środków na budowę inwestycji, życząc przy tym dalszych sukcesów oraz miłej współpracy z zarządem żłobka.   

Warto przypomnieć, że wartość całkowita inwestycji wyniosła 3 517 726,11 złotych. Z czego na wyposażenie oraz jego uruchomienie gmina Kostomłoty otrzymała 2 989 814,11 złotych dofinansowania z programu rządowego Maluch+.

Obecnie w placówce zatrudnionych zostało dwanaście opiekunek, trzy panie sprzątające i dwie panie w administracji, w tym pani dyrektor.  – Pragnę wszystkich zapewnić, że wspólnie z całym personelem poczynimy wszelkie starania, aby żłobek "Wesołe Skrzaty" był placówką godną zaufania rodziców, miejscem, gdzie dziecko jest najważniejsze i czuje się bezpieczne – mówiła dyrektor Renata Jamrozik.

Uroczystość ta była świetną okazją do obejrzenia obiektu. Przy okazji przypominamy, że już jutro (01.02.2020) także będzie taka możliwość, gdyż w placówce zaplanowano Dni Otwarte, na które władze gminy i dyrekcja żłobka zapraszają w godzinach: 10:00 -12:00.

(kb) / fot. kb
powrót na górę
 • Jn powiedział(a) Więcej
  Ja rozumiem noszenie maseczek pod nosem tylko u okularników 2 godziny temu.
 • Joanna powiedział(a) Więcej
  W czasie pandemi PEWNIE spowiedz jest najważniesza chyba dla moherów jak by nie było innych waznych spraw 3 godziny temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Tu NAPRADWĘ nie ma litości nad POJEBEM. Będzie miał ciężko w resztkach swojego życia. Jeżeli Nasze... 3 godziny temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Jeszcze nie wiadomo. Wczoraj próbowałem się dowiedzieć o datę pogrzebu ale nie została jeszcze ustalona.... 3 godziny temu.
 • Malczyce powiedział(a) Więcej
  Czy już wiadomo kiedy pogrzeb Edwarda 4 godziny temu.
 • do mieszkańca powiedział(a) Więcej
  A konkretnie to gdzie nie świecą szanowny MIESZKAŃCU ? 5 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Kostomłoty

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM