niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Graj z nami w zielone! Uczniowie z Kostomłotów wiedzą, jak chronić środowisko

SkomentujUczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach swoją ekologiczną wiedzą i zaangażowaniem mogą zawstydzić niejednego dorosłego.


Fot. Szkoła Podstawowa w Kostomłotach Fot. Szkoła Podstawowa w Kostomłotach


Jesienią, z pomocą starszych kolegów obsadziły rabatkę na placu zabaw bylinami otrzymanymi od Hurtowni Bogdana Królika. Dzięki gestowi przedsiębiorstwa z Chrzypska Wielkiego na wiosnę plac zabaw ucieszy dzieci wieloma kolorami kwiatów.

Szkoła od dwóch lat realizuje program Graj z nami w zielone!® firmy Polenergia. Dzięki jej wsparciu finansowemu obejście szkoły wzbogaciło się o nowe karmniki i rośliny przyjazne zwierzętom. Ponadto podczas zajęć wykorzystywana jest eko -skrzynka. Uczniowie klasy VI a i V a zaprosili najmłodszych uczniów na warsztaty o odnawialnych źródłach energii. Pierwszaki mogły zobaczyć, jak za pomocą turbiny wiatrowej i paneli słonecznych generowany jest prąd elektryczny. Dowiedziały się również podstawowych wiadomości o odnawialnych źródłach energii i mogły zobaczyć lampę naftową ( podstawowe źródło światła w czasach ich pradziadków). 

Tuż przed feriami dzieciaki uczyły się, jak dbać o ptaki zimą. Poznały ptaki zimujące w Polsce i zasady bezpiecznego oraz zdrowego dokarmiania ich. Uczniowie wiedzę połączyli z praktyką i zrobili ekologiczne karmniki. Połówki pomarańczy wypełnili masą tłuszczową ze specjalnie wyselekcjonowanymi ziarnami. Kolorowe i pachnące karmniki zawisły w prywatnych ogrodach.

Poprzez połączenie wiedzy z praktyką dzieci wiedzą, jak chronić naturalne środowisko i uczą się odpowiedzialności za podejmowane działania.

(sp/mo)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.